Jak łatwo odczytać historię transakcji z karty kredytowej – ciekawe zastosowania NFC.

Ciekawe zastosowania NFC. Jak odczytać kartę kredytową i zobaczyć historię transakcji za pomocą NFC w smartfonie i darmowego programu pod Android.

Popularne karty płatnicze z funkcją PayPass dają nam możliwość zbliżeniowego płacenia za zakupy, często nawet bez podawania PINu. Jak łatwo się domyślić, układy elektroniczne karty muszą przechowywać informacji o numerze konta, które ma zostać obciążone płatnością. Ale czy można odczytać z samej karty coś więcej niż numer karty, konta lub datę ważności? Wystarczy funkcja NFC w telefonie i darmowe oprogramowanie by poznać historię transakcji dokonywanych kartą!

W celu odczytania historii transakcji z karty PayPass

  1. Pobieramy na nasze urządzenie z Androidem i NFC aplikację Banking Card ReaderJak odczytać kartę kredytową przez NFC.
  2. Po zainstalowaniu przykładamy kartę z PayPass do telefonu. Program przeważnie nie wymaga ręcznego uruchomienia, zrobi to automatycznie. Jak odczytać kartę kredytową przez NFC.

Od razu widzimy pewne informacje o naszej karcie płatniczej, nas jednak interesuje coś innego.

  1. Wybierając zakładkę Transactions, dostaniemy listę transakcji wykonywanych odczytywaną kartą. Są tutaj płatności zbliżeniowe, te wymagające włożenia karty w terminal oraz wypłaty z bankomatów. Jak odczytać kartę kredytową przez NFC.

 

Daje to pewne powody do zastanowienia się, jak takie informacje mogłyby zostać użyte przez osoby niepowołane. Jak widać do ich odczytania nie jest wymagana duża wiedza czy praktyka dlatego karty płatnicze zawsze powinniśmy mieć na oku.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu