Kilka prostych kroków by przyśpieszyć pracę Androida!

O czym należy pamiętać, aby Twój smartfon działał szybciej czyli co zrobić aby przyspieszyć Androida. Poradnik komputerowy.

Funkcjonowanie Androida można porównać do funkcjonowania Windowsa – wszystko chodzi szybko nic się nie zacina i „nie muli”, ale po kilku miesiącach użytkowania zaczynają się problemy. W tym artykule dowiesz się jak utrzymać Androida niezaśmieconego oraz utrzymać dostatecznie dużo pamięci aby działał tak jak należy.

Przyśpieszanie czas zacząć!

Im więcej aplikacji tym gorzej – nasz Android nie zaskakuje wtedy szybkością działania. Pierwszym krokiem powinna być weryfikacja aplikacji zainstalowanych oraz zastanowienie się ile z nich tak naprawdę się przydaje. Warto wiedzieć, że ponad 100 aplikacji na naszym smartfonie staje się już poważnym zagrożeniem dla telefonu. Gwarantuję, że jeżeli w telefonie zostało mniej niż 500mb wolnej pamięci zacznie się dramat – aplikacje zaczną się zacinać, a nasz smartfon generalnie zacznie odmawiać posłuszeństwa.

Okej – zbędne aplikacje usunięte więc co dalej? Kolejny krok to przeniesienie ich wszystkich na kartę SD. Ten prosty zabieg pozwoli na oczyszczenie pamięci podstawowej, ale… niestety nie można tego zrobić ze wszystkimi aplikacjami.

Jak przyspieszyć Androida? Zbiór podstawowych zasad.

Dodatkowe rzeczy jakie możemy zrobić by usprawnić pracę Androida to oczywiście przeskanowanie telefonu by dowiedzieć się czy przypadkiem nie jest zainfekowany wirusem oraz zminimalizowanie liczby aktywnych procesów w tle (zawsze wyłączaj aplikacje gdy skończyć je używać. Konieczne jest też nieustanne dbanie o wolne miejsce na telefonie, ale zdaje sobie sprawę, że nie jest to łatwe zadanie. Na pomoc przychodzi nam jednak wiele pomocnych programó takich jak: Cache Cleaner, SD Maid czy CCleaner. Czyszczenie pamięci podręcznej przy pomocy tych programów jest bardzo łatwe i przede wszystkim skuteczne.

Użytkownik root. Niezbędne informacje.

Pamiętaj o aktualizacjach!

Bardzo ważne jest również sprawdzanie aktualizacji systemu ponieważ to właśnie on odpowiada za bezpieczną i komfortową pracę naszego urządzenia. Jeżeli widzimy więc komunikat o tym, że wymagana jest aktualizacja systemu należy jej niezwłocznie dokonać. Oprócz aktualizacji systemu warto też aktualizować aplikacje z prostej przyczyny – te nieaktualne często są przyczyną problemów z telefonem.

* Zdjęcie pochodzi z serwisu www.flickr.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu