Jak wygląda rynek klasycznych telefonów komórkowych po latach dominacji smartfonów?

Smartfony praktycznie całkowicie zastąpiły klasyczne telefony komórkowe. Wciąż jednak istnieje grupa osób, które z różnych względów preferują tradycyjne urządzenia. Obecnie nie ma problemu z ich kupnem – są dostępne w sklepach z elektroniką, ale wybór jest znacznie mniejszy, niż w przypadku smartfonów.

Dla wielu osób najważniejszym kryterium zakupu jest cena. Najtańszy telefon „do dzwonienia i smsów” kosztuje w popularnych sklepach ok. 60 zł. Z kolei nieco bardziej kolorowa Nokia to wydatek ok. 80 zł. W porównaniu z cenami topowych smartfonów te kwoty mogą robić wrażenie, zwłaszcza że nawet na najtańszy smartfon obecnie musimy wydać ok. 200 zł, a jego szybkość działania będzie pozostawiać wiele do życzenia.

Klasyczne telefony komórkowe 2016
Fot. Alcatel
Klasyczne telefony komórkowe 2016
Fot. Nokia

Kolejna grupa to osoby szukające eleganckiego telefonu z klapką. Istnieje tylko kilka smartfonów które oferują taką możliwość, a ich ceny są stosunkowo wysokie, dlatego większość kupujących decyduje się na któryś ze starszych modeli telefonów komórkowych. Często są one oferowane w ciekawych kolorach, a ich ceny wynoszą ok. 200 zł, chociaż można znaleźć także tańsze modele.

Klasyczne telefony komórkowe 2016
Fot. Alcatel

Nie można zapominać także o jednej z największej zalet telefonów komórkowych – mogą być one znacznie wytrzymalsze od smartfonów. Wzmocniona obudowa zastosowana w niektórych komórkach sprawdza się bardzo dobrze w pracy w trudnych warunkach. Do minusów można zaliczyć dużą wagę takiego urządzenia, a także cenę, wzmocnione telefony są 2-3 razy droższe od swoich standardowych odpowiedników. W zamian zyskujemy jednak pewność że nasze urządzenie przetrwa upadek ze stołu, czy przypadkowe zalanie.

Klasyczne telefony komórkowe 2016
Fot. MyPhone

 

Podziel się wiedzą z innymi

odpowiedź na "Jak wygląda rynek klasycznych telefonów komórkowych po latach dominacji smartfonów?"

  1. Ten Alcatel z klapką wygląda przyzwoicie. Szkoda, że to rozwiązanie odeszło do lamusa. :/ Od siebie podpowiadam Allview, w ofercie mają H3 Join o całkiem niezłych parametrach i sporym ekranie, a i niedawno ogłosili ciekawie się zapowiadające M9 Connect – telefon klasyczny typu bar oparty o Androida z kilkoma udogodnieniami, jak choćby Hotspot, Facebook czy niezłym aparatem. Trochę novum na rynku, oby się przyjęło i rozwijało, bo nie wszyscy są miłośnikami smartfonów.

    Odpowiedz

Komentarz do postu