Jak wymusić aktualizację systemu do Windows 10?

Aktualizacja „dziesiątki” przychodzi do nas sama, co zrobić, aby nie czekać na nią? W niniejszym artykule opiszemy, jak wymusić aktualizację Windows 10 .

System operacyjny Windows 10 przebojowo zdobywa popularność wśród użytkowników komputerów na całym świecie. Na pewno powodem tego jest fakt, że jest on udostępniany za darmo użytkownikom legalnych licencji systemów Windows 7 oraz Windows 8. Proces uaktualnienia rozpoczyna się poprzez pojawienie w zasobniku systemowym ikony symbolizującej nadejście możliwości aktualizacji – po jej otwarciu kreator w łatwy sposób przeprowadza nas przez uaktualnienie. Co jednak zrobić jeśli ikona ta nie pojawia się na naszym pasku zadań? Rozwiązaniem może tu być brak lub niewłaściwie zainstalowana aktualizacja systemu Windows o nazwie KB3035583. Należy wówczas zacząć od pobrania ze strony Microsoftu autonomicznego instalatora tej aktualizacji (linki pod artykułem), z uwzględnieniem architektury systemu, jaki mamy zainstalowany na komputerze.

Jak wymusić aktualizację Windows 10?

Zanim rozpoczniemy samodzielne instalowanie tej aktualizacji, należy upewnić się, że usługa Windows Update w naszym systemie jest uruchomiona i działa poprawnie. W tym celu otwieramy Usługi (poprzez wpisanie services.msc w polu Uruchom) i odszukujemy na liście tę o nazwie Windows Update. Otwieramy jej właściwości i sprawdzamy, czy jej konfiguracja wygląda tak jak poniżej. Jeśli nie – zmieniamy ją właśnie na taką.

Wymuszenie aktualizacji do Windows 10

Po pobraniu pliku nie pozostaje nam nic innego jak uruchomienie pakietu MSU.

Wymuszenie aktualizacji Windows 10

 

Po ukończeniu instalacji (która może potrwać nawet kilka lub więcej minut) upewniamy się, że na liście zainstalowanych aktualizacji widoczna jest właśnie ta odpowiedzialna za uaktualnienie – należy w tym celu otworzyć Panel sterowania, następnie odnaleźć Windows Update i w jego oknie kliknąć pozycję Zainstalowane aktualizacje. Teraz możemy wpisać w polu wyszukiwania w prawym górnym rogu KB3035583 – czyli nazwę naszej dopiero co zainstalowanej aktualizacji.

Jak wymusić aktualizację Windows 10?

Uruchamiamy ponownie system i czekamy na efekty zainstalowania aktualizacji. Jeśli mimo tego przez kilka dni nie pojawia się ikona umożliwiająca nam przejście na Windows 10, wówczas przyczyny należy szukać w stanie naszego aktualnego systemu (czytaj: prawdopodobnie jest na tyle wyeksploatowany, że nadaje się do ponownej instalacji samego Windows 7 lub Windows 8). Oczywiście w grę mogą wchodzić także inne czynniki, tj. np. zbyt mała ilość miejsca na dysku, częsty brak połączenia z internetem lub inne.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu