Hybryda którą można kupić prawie w cenie Windowsa 10, zobacz czy warto. Zebraliśmy tu wszelkie spostrzeżenia, zalety i wady tego produktu.
Pełna wersja Windowsa oferuje nam wiele możliwości. Niestety, trzeba za nią trochę zapłacić. Jest też inna droga. Możemy kupić niedrogie, dobre urządzenie przenośne, które będzie miało ten system na pokładzie. Przykładem może być model Intelect X2 HD od Kiano. Co do zaoferowania, oprócz „dziesiątki” ma dla nas hybryda za 800 złotych?
Wykonanie
Konstrukcja opiera się na stopach metali. Na lewym boku mamy porty micro USB-C, micro USB 2.0, micro HDMI, slot na karty pamięci, gniazda audio(słuchawki i mikrofon) oraz dwa pełne porty USB w klawiaturze, rozmieszczone symetrycznie. Klawiatura, ze względu niewielkich rozmiarów, może być nieco problematyczna, aczkolwiek nie musi. Klawisze posiadają płytki, twardy skok. Gładzik jest dobry, obsługuje funkcję multigestów, jednak ze względu na swój rozmiar lepiej będzie wybrać tradycyjną mysz. Na spodzie urządzenia znajduje się złącze magnetyczne, dzięki któremu podłączamy naszą stację dokującą w postaci klawiatury. Jeśli myślicie, że czekają Was liczne trzaski obudowy, to jesteście w błędzie. Całość została bardzo dobrze spasowana. Na pleckach znajduje się logo producenta i obiektyw aparatu. Guziki regulacji głośności i wybudzania ekranu ulokowano na górnej krawędzi tabletu.
Ekran
Dotykowa matryca 10,1” o rozdzielczości 1280 x 800 to połączenie, które zapewni nam wyraźny obraz. Kąty widzenia, dzięki zastosowaniu technologii IPS, są szerokie i nie obniżają komfortu pracy. Ta z kolei, na zewnątrz nie zawsze będzie komfortowa. Jest to sprawka niskiej jasności ekranu, nieprzekraczającej 255 cd/m2.
Wydajność i Bateria
Do czterech gigabajtów pamięci RAM, producent zdecydował się dołączyć procesor Intel Atom x5-Z8300. Jest to czterordzeniowa jednostka o taktowaniu 1,4 GHz. Za grafikę również odpowiada Intel. Nie jest to sprzęt do grania. Wszyscy doskonale o tym wiemy, jednak co innego można powiedzieć o surfowaniu w sieci i pisaniu programów. Takie zastosowanie dla hybrydy nie powinno być problemem. Oczywiście może się on pojawić przy testowaniu naszej nowej aplikacji, jednak do „klepania” kodu wystarczy. Możemy jednak skusić się na produkcje ze sklepu Windows. Tam znajdziemy tytuły, które bez problemu zadziałają na naszym tablecie. Na ich instalację będziemy mieć 64 GB pamięci ROM. Ciekawią Was pewnie czasy pracy osiągane przez hybrydę. Ogniwo 6500 mAh pozwoli nam na 5 godzin przeglądania internetu. W trybie umiarkowanym, wynik ten skoczy nieco wyżej. Nie ma co liczyć na drastyczny skok, jednak godzinkę, góra dwie uda nam się wyszarpnąć.
Aparat i Podsumowanie
Producent przewidział dwa obiektywy aparatu. Zarówno główny, jak i frontowy oferują nam rozdzielczość 2 Mpix. Czytając moje recenzje zauważyliście, iż nie jestem zwolennikiem stosowania kamer z tyłu tabletów. Uważam, że przy rozmiarze dużo większym, jaki oferują nam smartfony, jest to po prostu zbędny dodatek, po którego wyeliminowaniu moglibyśmy dostać lepszy obiektyw frontowy. Niestety, ale obie matryce nie zrobią dla nas dobrych fotografii. Mając na celu kupno tego urządzenia, które nie jest super wydajne, powinniście mieć na celu ograniczenia wynikające z zastosowanych podzespołów. Najlepiej podzielcie kartkę na pół, wypiszcie za i przeciw odnośnie waszych zastosowań modelu Intelect X2 HD i podejmijcie decyzję. Jako prezent na komunię, OK. Jako sprzęt do pisania tekstów w trasie również. Do innych celów zapewne się nie sprawdzi.
Zalety:
- duża liczba portów
- System
- Ilość pamięci RAM i ROM
- Wykonanie
Wady:
- Bateria
- Mała możliwość zastosowania
- Aparat
* Zdjęcia pochodzą ze stron typowerecenzje.pl, x-kom.pl, techowinki.onet.pl oraz revanmj.pl