Kilka zmian na Allegro w 2017 roku!

Od 2017 roku mamy na Allegro kilka nowych i dość istotnych zmian zasad dotyczących kupujących i sprzedających w tym serwisie. Zobacz jakie.

Doskonale znany wszystkim serwis Allegro nieustannie wprowadza usprawnienia na swojej stronie. Jeżeli zaliczasz się do grona osób, które często robią zakupy przez internet oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć!

Zmiany na Allegro w 2017 roku. Zobacz czego dotyczą.

Miniaturki, logotypy i znaki wodne

W niedalekiej przyszłości z serwisu Allegro znikną wszelkie miniaturki, które zawierają teksty, logotypy firm lub znaki wodne. Oprócz tego znacznie wzrośnie liczba miniaturek na idealnie białym tle (RGB 255, 255, 255). Z jednej strony dla użytkowników oznacza to lepszą przejrzystość i czytelność, ale dla sprzedawców nie lada problem i dodatkowe wydatki.

Od lutego bieżącego roku miniaturka nie może już przedstawiać produktu, który został sfotografowany na białym stole czy na tle białej ściany – w tle zdjęcia musi być wyłącznie czysta biel. Na szczęście administracja serwisu nie zapomniała o wyjątkach, ponieważ kilka jest dopuszczalnych. Tyczy się to kategorii takich jak np. „Dom i ogród”, „Motoryzacja” czy np. „Meble”. Dopuszczalne jest więc wrzucenie na miniaturkę krzesła, które stoi w ogrodzie czy np. dobrze prezentującą się szafę na tle jakiegoś salonu.

Zmiany na Allegro w 2017 roku. Zobacz czego dotyczą.

System komentarzy Allegro

Główny zamysł zmian w systemie komentarzy jest taki, by kupującym było lepiej, ale… sprzedawcy też zauważą tego plusy. Od początku lutego możliwość wystawiania komentarzy została zablokowana sprzedawcom wiec tylko gdy coś kupimy będziemy mieli możliwość napisania komentarza, dlaczego? Dlatego, że według badań przeprowadzonych przez Alelgro wynika, że ponad 85proc. realizowanych zakupów to nowe urządzenia, które najczęściej są objęte gwarancją. Sam wiec handel wygląda znacznie inaczej niż kilka lat temu.

Kresu doczekały się również neutralne komentarze. Allegro oznajmiło, że tak naprawdę neutralne oceny nie wiele mówią o potencjalnym sprzedawcy i gdy potencjalny klient widzi takie na karcie użytkownika to często zastanawia się czy warto zaufać i zrobić zakupy czy jednak nie w obawie przed oszustwem. Nowe ustalenia mówią jasno – jeżeli kupiłeś produkt i jesteś zadowolony powinieneś wystawić opinię pozytywną. W przeciwnym razie gdy zostałeś oszukany lub sprzedawca zwleka z wysyłką towaru powinieneś wystawić opinię negatywną.

Zmiany na Allegro w 2017 roku. Zobacz czego dotyczą.

Dodatkowo twórcy Allegro wpadli na pomysł, by „oczyścić” karty użytkownikom z negatywnych komentarzy, które otrzymali np. kilka lat temu (często przez pomyłkę lub po prostu złość). Po wprowadzonych zmianach ocena sprzedawcy będzie ustalana na podstawie ocen z ostatniego roku. Pozwoli to kupującemu lepiej się przyjrzeć i przeanalizować w jaki sposób sprzedawca prosperował przez ostatni rok i dojść do wniosku czy warto zrobić u niego zakupy.

 

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu