Wolcen – Władcy Ran

Rzut oka na nowy Hack and Slasha na PC od Wolcen: Lords of Mayhem. HnS, który chce być lepszy niż Diablo III. Zobaczmy czy sięto udało.

Premiera nowego Hack and Slasha* od studia Wolcen Studio miała miejsce w lutym 2020 roku po dość długim early accesie. Pora sprawdzić czy niegdyś bardzo popularny gatunek gier wciąż ma rację bytu na rynku.

Rozgrywka

            Gra zaczyna się od krótkiego wprowadzania po, którym niemal od razu rozpoczynamy walkę z zastępami wrogów, pierwsze co rzuca się w oczy to klimat. Wielu fanów gatunku uważa, że tak właśnie powinno wyglądać Diablo III. Muszę przyznać, że sam jestem w tymże gronie. Gra Lords of Mayhem jest mroczna i niepokojąca. Wszystkim czujemy się w niej wyjątkowi i na tyle silni by sprostać wszystkim napotkanym monstrum. Zresztą spójrzcie tylko na screeny.


Jest to między innymi zasługa CryEngine, który jest wręcz stworzony do tego gatunku. Graficznie zostawia konkurencje daleko z tyłu, przynajmniej dopóki Blizzard nie wyda pełnoprawnego kontynuatora Diablo.

Mechanika

            Nie można ukryć, że warstwa techniczna jest tutaj najsłabszą częścią produkcji. Jeżeli chodzi o interfejs mamy bardzo klasycznie, czyli w „diablo_stylu”. Natomiast cała reszta to na prawdę do niedawna był srogi żart z klientów. Mianowicie….

            Grę wyrzucało do pulpitu, traciło FPSy*, produkcja gubiła pliki zapisu, ilość bugów przekraczała nawet te u Bethesdy, a różnorodność rzeczy, które wciąż wymagają poprawy, bije wszelkie rekordy. Zresztą jeżeli nam nie wierzycie, odsyłamy do komentarzy na steam.

Zygota098 – „Dopóki bug z freezującym się bossem 3 aktu nie zostanie naprawiony odradzam kupno. „

Smaczny – „Gra z dużym potencjałem, niestety po kilku latach produkcji dalej posiada błędy w corze. „

Wanter – „Miałem nadzieję na coś z pazurem, ale niestety drewniana ta gra. „

Na całe szczęście, twórcy wciąż pracują nad swoim produktem poprawiając na bieżąco błędy.

Reasumując

            Tytułu nie można ocenić w sposób zero – jedynkowy. Z jednej strony gra jest tym czym powinno być legendarne Diablo i wygląda świetnie, z drugiej strony mimo wydania jej jako gotowego produktu, takim po prostu nie jest. Nasza redakcyjna porada to poczekać aż twórcy trochę dopracują tytuł, ale warto dać Wolcenowi szansę.

Zalety
-grafika
-dźwięk
-klimat

Wady
-Mechanika
-Wydawanie nieschludnego tytułu jako gotowego, za zawyżoną cenę

HACK AND SLASH to gatunek gier, którego czołowym reprezentantem jest seria Diablo, charakteryzuje się szybkością akcji, uproszczonym systemem RPG oraz rzutem izometrycznym,

FPS – Frames per Second, ilość klatek na sekundę, mówiąc najprościej jest to płynność gry, im większa tym lepszy komfort w odbiorze tytułu

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu