Pixel C – wydajny tablet według Google

Google ma swój udział w większości sprzedawanych tabletów poprzez swój system – Android. W niektórych przypadkach na obudowie urządzenia oprócz nazwy producenta pojawiało się także logo marki należącej do Google, czyli Nexus. Takie urządzenia charakteryzowały się niemodyfikowanym przez producentów Androidem i zostały ciepło przyjęte przez kupujących, także ze względu na niewygórowaną cenę i spore możliwości.

 

Pixel C - wydajny tablet według Google

Ostatnio został wprowadzony do sprzedaży nowy tablet amerykańskiej firmy, mowa o modelu Google Pixel C, którego cechą szczególną ma być przede wszystkim duża wydajność. (urządzenia nie możemy jeszcze kupić w Polsce, ale rozpoczęcie sprzedaży w naszym kraju jest zapewne już tylko kwestią czasu).

 

Za odpowiednie osiągi Pixel C w grach i aplikacjach odpowiada procesor NVIDIA Tegra X1, działający w współpracy z 3 GB pamięci RAM, a miejsce na dane ma zapewniać 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej. Ekran ma 10,2 cala, co w połączeniu z rozdzielczością 2560×1800 zapewnia zagęszczenie pikseli na poziomie 308 ppi.

Pixel C - wydajny tablet według Google

 

Są to naprawdę wydajne podzespoły, ale ze względu na wykorzystany system są przeznaczone jedynie do użytku w prostych programach. Pixel C działa pod kontrolą Androida, co prawda jest to jego najnowsza wersja (6.0), ale nie pozwala ona na uruchomienie bardziej profesjonalnych aplikacji, takich jak standardowy Photoshop, czy chociażby zwykłe, desktopowe wydanie pakietu Office. Oczywiście w sklepie Play można znaleźć zamienniki każdej z wymienionych aplikacji, ale nie oferują one aż tak bogatych możliwości, jak programy napisane pod Windowsa. W związku z tym tablet będzie służył raczej jako uzupełnienie komputera, niż jego zastępca.

Pixel C - wydajny tablet według Google

 

Urządzenie nie jest jeszcze dostępne na polskim rynku, ale w przeliczeniu na PLN jego ceny kształtują się następująco:

– ok. 2000 za wersję z pamięcią 32 GB

– i ok. 2400 za wersję 64 GB

 

Za 600 zł możemy dokupić jeszcze dodatkową klawiaturę. Cenę można uznać za adekwatną do użytych podzespołów i jakości wykonania, ale Pixel C jest przeznaczony głównie do gier i rozrywki. W tej cenie do zastosowań profesjonalnych o wiele bardziej nada się laptop lub tablet od Microsoftu, ze standardowym Windowsem.

Pixel C - wydajny tablet według Google

 

 * Wszystkie zdjęcia pochodzą od Google.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu