Plants vs Zombies 2 – Prosta strategia kluczem do sukcesu.

Postanowiliśmy pograć w mobilną wersję Plants vs Zombies i podzielić się z Wami naszymi spostrzeżeniami i odczuciami.

Do recenzji Plants vs Zombies 2, podchodziłem z lekkim niepokojem. Czuwający nad grą Elektronic Arts w ostatnich latach słynie z niezbyt dobrego podejścia do finansowania swoich tytułów. Czy tak będzie także tym razem? Postanowiłem to sprawdzić.

Rozgrywka

Po uruchomieniu gry wita nas znajomy motyw muzyczny z poprzedniej części gry, czeka nas wpisanie nazwy gracza i właściwie już możemy przejść do samej rozgrywki. Dostaniemy właściwie to, czego oczekiwaliśmy, jest to ta sama gra co jej poprzedniczka tylko z kilkoma dodatkowymi elementami. Nowi przeciwnicy i rośliny, nowe mapy.

Całość jednak sprowadza się do tego samego i nie ma co ukrywać, jest to dokładnie, to samo tylko więcej, co wcale nie musi być minusem. Dostajemy grę prostą znaną i dobrą. Strategia sprowadza się do tego, że z tyłu umieszczamy rośliny, które napędzają nam gospodarkę a z przodu bronimy się przed kolejnymi hordami wroga, coraz lepiej opancerzonego w rondle, pachołki drogowe i wszystko, co tylko do ziemi nie było przytwierdzone.

Sterowanie

Rzut izometryczny jednak można wpisać na pewno na minus tej produkcji, o ile na komputerze było przejrzyście i przyjemnie, to już na telefonie nie odczujemy przyjemności z zasłaniania sobie całego ekranu palcami. Niestety widoczność na tym cierpi, scena gry jest mała a akcja szybka, co skutkuje raz po raz popełnionymi błędami. Oczywiście jest to także zależne od naszego wyćwiczenia, nie mniej ktoś, kto odpali produkcję po raz pierwszy na pewno tego, nie pochwali.

Podsumowanie

Będąc uczciwym w ocenie, gra jest przynajmniej dobra, boli trochę wtórność rozgrywki, ale to przecież Plants vs Zombie i dostajemy to co pobraliśmy. Niestety EA potwierdziło swoje zapędy i gra będzie o wiele prostsza przy wyjęciu z naszego portfela (lub portfela członka rodziny) karty kredytowej. Gra angażuje, fabuła jest przyjemna, wprost idealnie, żeby wyjąć wasz smartfon w czasie podróży.

Zalety
• Przystępne niezależnie od wieku,
• Optymalizacja,
• Angażująca rozgrywka,
Wady
• Mikropłatności bardzo ułatwiają grę,
• Rzut izometryczny i interfejs, źle wpływa na przejrzystość.

Platforma testowa: Android, 3GB RAM, Qualcomm Snapdragon 430, GPU: Adreno 505

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu