Porządki w Google Play

Google Play wymiata półki i robi wiosenne porządki w swoim sklepie. Realizując politykę bezpieczeństwa usunie aplikacje nie spełniające jej wymogów. Odpadną również mało wartościowe apki.

Jak można było się domyślić ten czas w końcu nastąpił. Google oficjalnie zabiera się za uporządkowanie swojego sklepu z milionami aplikacji. Zmiany i rzekome usunięcie ma dotyczyć tych aplikacji, które nie spełniają wymaganych standardów wyznaczonych przez Google.

Porządki w Google Play. Zniknie część aplikacji ze sklepu.

Według statystyk w sklepie Google Play znajduje się ponad 2.5mln aplikacji. Spośród nich możemy wyłowić zarówno bardzo dobre i przydatne aplikacje jak i te, które w ogóle nie powinny zajmować tu miejsca. Oprócz aplikacji o najniższych jakościach ze sklepu znikną również te, które naruszają zasady polityki prywatności oraz te, które są źle zoptymalizowane.

Nowe zasady i warunki dla deweloperów

Stałym obowiązkiem programistów, którzy pragną zarejestrować swoją aplikację w Google Play jest wyszczególnienie do jakich konkretnych funkcji smartfona będzie ona miała dostęp. Google zdecydowało się na zmiany, ponieważ do tej pory wiele aplikacji nie obejmuje jeszcze polityki prywatności.

Wszystkim deweloperom zostało postawione ultimatum, które mówi, że wszystkie pola zarówno w samej aplikacji jak i Google Play powinny być uzupełnione. Jeżeli nie nastąpi to do 15 marca 2017 roku wybrane aplikacje mogą zostać ukryte lub nawet całkowicie usunięte.

„Wiosenne porządki” z pewnością przyniosą wiele korzyści samemu sklepowi, ale wydaje się, że najwięcej utracą na tym użytkownicy, którzy na co dzień korzystają z systemu Android.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu