Powrót do przeszłości – czyli jak przywrócić Windows 10 do poprzedniego systemu

Zaktualizowaliśmy nasz system operacyjny do dziesiątki co jeśli system nam się nie spodobał? Może jakieś urządzenie nie działa nam poprawnie po aktualizacji (niestety często występuje problem z połączeniem się z zabezpieczoną siecią WiFi na intelowskich kartach sieciowych)? Microsoft udostępnił nam opcję powrotu do poprzedniego systemu. Jak to zrobić pokaże w niniejszym poradniku.

Uwaga opcja powrotu do poprzedniego systemu operacyjnego dostępna jest tylko 30 dni po wykonaniu aktualizacji!

Jeśli po tym czasie zechcemy wrócić do stanu sprzed aktualizacji musimy wykonać instalację OSu na czysto.

Krok pierwszy

Wchodzimy do ustawień , następnie przechodzimy do sekcji Aktualizacja i zabezpieczenia, teraz przechodzimy do zakładki Odzyskiwanie.

Cofnięcie instalacji Windows 10 i powrót do starego systemu
jak widzimy na załączonym obrazku aktywna jest funkcja powrotu do Windows 8.1

 

Krok drugi


Klikamy przycisk Rozpocznij. System rozpocznie przygotowanie do „cofnięcia aktualizacji”. Następnie zapyta nas o powód powrotu do starego systemu. Wybieramy jedną z opcji i klikamy Dalej.
Cofnięcie instalacji Windows 10 i powrót do starego systemu

Krok trzeci

Na kolejnym ekranie zostaniemy poinformowani iż tracimy wszystkie zmiany poczynione od instalacji aktualizacji, oraz poproszeni o wykonanie kopii zapasowej ważnych danych. W naszym przypadku jest to zbędne więc klikamy Dalej.  Na następnym ekranie zostanie wyświetlone przypomnienie ,że jeżeli  w poprzednim systemie używaliśmy hasła będzie ono potrzebne do zalogowania, po zapoznaniu się z tą informacją klikamy Dalej.

Cofnięcie instalacji Windows 10

Jest już to ostatni etap powrotu do poprzedniego systemu Microsoft podziękuje nam za przetestowanie Windowsa 10. W zależności od wersji naszego systemu operacyjnego na kolejny przycisku będzie wyświetlony napis Wróć do systemu Windows 8.1/7. Klikamy w niego i cierpliwe czekamy po ponownym uruchomieniu komputer powróci do stanu sprzed aktualizacji,

Cofnięcie instalacji Windows 10 i powrót do starego systemu

Podziel się wiedzą z innymi

odpowiedź na "Powrót do przeszłości – czyli jak przywrócić Windows 10 do poprzedniego systemu"

Komentarz do postu