Przechowywanie danych w chmurze – Dropbox.

Chmura – jest to technologia polegająca na udostępnianiu użytkownikowi aplikacji lub przestrzeni dyskowej na zewnętrznym serwerze. Dzięki temu nie ma potrzeby przechowywania wszystkich danych na dysku twardym komputera. Jest to też bezpieczna i wygodna opcja dla użytkowników, którzy chcą korzystać ze swoich plików na wielu różnych urządzeniach w różnych miejscach. Dzięki chmurze nie musimy nosić przy sobie pendrivie czy dysku zewnętrznego, wystarczy mieć tylko dostęp do internetu i konto w chmurze. Konto takie można założyć bezpłatnie na przykład w serwisach Google Drive lub Dropbox, tutaj omówię jak uruchomić konto w chmurze Dropbox’a.

W celu uruchomienia darmowego konta na dropbox.com należy wykonać następujące czynności.

  1. Wchodzimy na stronę www.dropbox.com i rejestrujemy się na niej Konto Dropbox. Przechowywanie danych w chmurze.
  2. Następnie wybieramy opcję Podstawowe konto Dropbox klikając pod nim na Kontynuuj Konto Dropbox. Przechowywanie danych w chmurze.
  3. Pobierze się nam aplikacja dropbox, instalujemy ją.
  4. Mamy dwie możliwości umieszczania plików na koncie chmury:
    • poprzez folder lokalny, który utworzy program instalacyjny konta dropbox
    • poprzez serwis dropbox. Aby przesłać plik na konto dropbox wystarczy tylko przeciągnąć go myszką na białe pole, pod dokumentem „Szybki start w obsłudze dropbox.pdf” Konto Dropbox. Przechowywanie danych w chmurze.
  5. Darmowe konto dropbox udostępnia nam przestrzeń wielkości 2 GB, jeśli potrzebujemy większej przestrzeni, musimy wykupić płatny dostęp do chmury.

Ważną zaletą posiadania konta w chmurze, jest fakt, że możemy bez problemu przenosić dane pomiędzy różnymi systemami. Mając na komputerze Windows możemy wygodnie wymieniać pliki ze smartfonem pracującym pod kontorlą Androida czy iphonem – iOs. Mamy równocześnie swobodny dostęp do swoich plików bez konieczności noszenia przy sobie pendriva czy dysku zewnętrznego.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu