Przyspieszenie Windows 8 – autouruchamianie programów.

Sposób na przyspieszenie Windows 8 poprzez konfigurację autouruchamiania programów. Instrukcja krok po kroku.

Podczas startu systemu uruchamiają się różne programy, które później działają w tle, zajmując pamięć operacyjną i obciążając system. Niektóre z tych programów są konieczne lub przydatne, ale czy wszystkie? Możemy mieć wpływ na listę automatycznie uruchamianych programów, odpowiednio konfigurując system.

Microsoft wyszedł nam naprzeciw i wkomponował w Windows 8 narzędzie do usuwania zbędnych aplikacji w menadżerze zadań. Nie musimy już, jak w poprzednich wersjach Windows, naciskać Win+R , a następnie wpisywać msconfig. Jeżeli będziemy tym sposobem chcieli usunąć zbędne aplikacje z autostartu to i tak system przeniesie nas do menadżera zadań.

  1. Aby wejść do menadżera zadań opiszę dwa najszybsze jak dla mnie sposoby:
    • Naciskamy ALT + CRL + DELETE, następnie wybieramy menadżer zadań,
    • lub na pasku zadań naciskamy prawy przycisk myszy i wybieramy menadżer zadań.Przyspieszenie Windows 8 – autouruchamianie programów.
  2. Gdy już mamy uruchomiony menadżer zadań przechodzimy do zakładki uruchamianie.Przyspieszenie Windows 8 – autouruchamianie programów.
  3. Teraz możemy zaznaczyć aplikację i w dolnym prawym rogu włączać oraz wyłączać jej uruchamianie wraz ze startem systemu.Przyspieszenie Windows 8 – autouruchamianie programów.

Aby uzyskać żądany efekt musimy uruchomić ponownie system.

Podziel się wiedzą z innymi

odpowiedź na "Przyspieszenie Windows 8 – autouruchamianie programów."

  1. pomocy!!! wyłączyłem menadżer urządzeń i po ponownym włączeniu nie uruchomił sie , na windows 8 nie działa elementy menu, boczne wyszukiwanie się nie pojawiło. pomocy nie wiem co robić. jak przywrócić system lub włączyć menadzer urządzeń. nie działa pasek staru,oraz wyszukiwanie pomocy!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz

Komentarz do postu