Remnant: From the Ashes

Remnant: From the Ashes godnie zastępuje swoich poprzedników, kreujących epickie bitwy z bossami, które stawiają przed graczem nie jedno wyzwanie.

Latające pady czy okrzyki zwycięstwa, to typowe syndromy podczas rozgrywki w Dark Souls. Gatunek gier zwanych „souls like” rzucają graczowi wyzwanie, głównie testując ich cierpliwość. Każdy nawet pierwszy lepszy napotkany przeciwnik, może być zagrożeniem podczas wędrówki. Cały czas czujni i gotowi do walki w każdej chwili, przemierzamy do przodu. Większość instancji posiada potężnego bosa zakańczając daną część rozgrywki. Dzięki trendowi, który wykreowała seria Dark Souls, kolejną grę stworzyło dla nas Gunfire Games, dostarczając Remnant: From the Ashes. Tytuł, który nie wykorzystuje tylko bezpośredniego starcia, lecz dystansową walkę, dzięki broniom palnym.

Rozgrywka i historia

Krótki samouczek stara się wprowadzić nas do istniejącego świata. Wraz z dość sporym gabarytowo mieczem natrafiamy na pierwszych przeciwników. Przenosimy się do „Ward 13”, gdzie dowiadujemy się, że Root opanował Ziemię. Korzenne stworzenia, które sieją spustoszenie.

Wybieramy jedną z trzech podstawowych klas, które mają sugerować styl naszej rozgrywki: Scrapper, Ex-Cultist oraz Hunter. Następnie aktywujemy duży magiczny czerwony kamień, który pozwala nam wyjść na zewnątrz. W tym momencie możemy dołączyć do rozgrywki w trybie kooperacyjnym do trzech graczy. Posiadamy główną oraz dodatkową broń, które możemy wspierać modami (umiejętnościami aktywowanymi). Cztery miejsca na mikstury czy ammo boxy. Pasek życia wraz z staminą oraz Smocze Serca, które służą do leczenia lub podnoszenia towarzyszy.

Na początek zwiedzamy ruiny na naszej rodzimej planecie, gdzie Root jest już praktycznie wszędzie. Wraz z postępem fabuły, przechodzimy do następnych planet, gdzie naszym celem jest odnalezienie Foundera. Punktem kulminacyjnym każdej z lokacji jest jeden z bossów. Jest przewidzianych kilka scenariuszów, ponieważ w miejsce jednego boss fightu, możemy napotkać kilku różnych przeciwników. Świat jest generowany losowy za każdym nowym rozpoczęciem gry, czyli za każdym razem pojawi się inaczej rozłożona mapa czy znajdziemy nowe lub w innych miejscach przedmioty. Naszą walutą w grze jest Złom. Zdobędziemy go przy burzeniu skrzynek, krzeseł czy szafek oraz z przeciwników.

Możemy przechodzić grę na trzech dostępnych trybach trudności: Normalny, Trudny i Koszmar. Na początek radzę maksymalnie wybierać poziom Trudny i dopiero przy resetowaniu świata gry zwiększyć do najtrudniejszego, gdzie będziemy mieli już więcej doświadczenia i lepszy ekwipunek.

Gra jest dostępna na Steamie w cenie 142,99zł oraz na konsolę PlayStation 4 i Xbox One. Remnant: From the Ashes zdobył ogromną ilość pozytywnych recenzji oraz bardzo dobrze się sprzedaje. Nie wykluczone, że tytuł zostanie rozwinięty o dodatki.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu