Gry Rodzinne – gry wyścigowe cz.2

Rodzinne gry wyścigowe w duchu fair play. Przegląd gier zespołowych 2D i 3D. Bawmy się wspólnie z dziećmi grając w wyścigi samochodowe.

Team Sonic Racing – gdy liczy się drużyna.

Dla graczy w wieku 3+.

Gra w Team Sonic Racing w rodzinnym gronie sprawia wielką frajdę. To tytuł, który podnosi drużynowe zmagania na następny poziom. Ponadto bierze wszystko, co najlepsze w grach z jeżem w roli głównej, czyli między innymi niesamowitą prędkość i wielkie przyspieszenia.

Team Sonic Racing z oczywistych względów stawia na zręcznościowy model jazdy. Sięga także po inne rozwiązania znane z Mario Kart. Gra mimo wszystko bardzo wyróżnia się na tle konkurencji, a to przede wszystkim za sprawą świetnie przygotowanych drużynowych zmagań. Tu w drużynie tkwi siła, jakiej nie sposób znaleźć w innych tytułach. Zespoły liczą sobie po 3 zawodników.

Przechodząc do sedna rozważań, trzeba wspomnieć o możliwości przyspieszania samochodów wszystkich kolegów z drużyny. Robimy to co jakiś czas, odblokowując specjalną zdolność zespołu. Pojazdy dostają wtedy dodatkowej mocy. Można to robić wiele razy podczas jednego wyścigu, przez co szybkość na trasie jest jeszcze większa niż gdybyśmy ścigali się w pojedynkę.

Dodatkowo na trasie znaleźć można monety i power-upy, które także dają nam rozmaite premie do szybkości. Można się nimi wymieniać w gronie kolegów z zespołu. Mówiąc o trasach, trzeba wspomnieć, że jest ich 21, zostały ładnie dopracowane graficznie, są bardzo kolorowe oraz dobrze zaprojektowane pod względem rywalizacji i różnorodności. Znajdziemy na nich także wiele alternatywnych dróg, a jadąc nimi, czasem możemy pomóc sobie w zdobyciu lepszego miejsca.

Różnorodne są też postacie, które dzielimy na trzy podstawowe grupy ze względu na: technikę, moc i szybkość. Są to znane osobistości z uniwersum Sonica i jest ich aż 15. Każda z nich dysponuje jednym i wyjątkowym pojazdem, który można ulepszać w garażu. Ulepszeń jest wiele, a ich kombinacji jeszcze więcej, co pozwala na częste eksperymenty sprzętowe.

Graczom oddano tu wiele trybów gry, a także pozwolono 12 osobom na jednoczesną zabawę przez sieć. Gra w trzyosobowych zespołach sprawia wielką frajdę, ale trzeba ścigać się do samego końca i nie można liczyć na okrążenia przewagi.

Super Pixel Racers – pixelartowe przyspieszenie nitro.

Dla dzieci i dorosłych w wieku 3+.

Są to dynamiczne wyścigi w super retro grafice, z kamerą w rzucie izometrycznym. Tak samo, jak malutka jest ta produkcja, tak samo mało słów wystarczy, by wyciągnąć z niej samą, czystą esencję. Ale o Super Pixel Racers można mówić naprawdę długo.

Rozgrywka toczy się tu na wielu trasach o zróżnicowanych układach. Ścigamy się na pustyni i w wąskich uliczkach. Naszym zadaniem zawsze jest zwycięstwo. Po każdym z nich dostajemy niewielki fundusz, który możemy wydać pomiędzy wyścigami. Z trasy na trasę ulepszamy swój pojazd i z każdym wyścigiem jesteśmy silniejsi.

Rzeczywisty wyścig toczy się na izometrycznych mapkach, stworzonych w przyjemnej, pixelartowej grafice. Ścigamy się chyba z dziesiątką zawodników. Poprzez branie ostrych zakrętów uzupełniamy zbiornik z nitro. Wykorzystujemy je na prostych, błyskawicznie wyprzedzając słabszych przeciwników.

Wchodząc do gry, możemy wybrać jeden z wielu ciekawych, sportowych pojazdów. Gra ma kilka udanych trybów, a nas interesuje oczywiście możliwość gry na podzielonym ekranie oraz rozgrywka multiplayer poprzez sieć. W necie może grać jednocześnie 8 graczy.

Wyścigi w Super Pixel Racers mają oczywiście zręcznościowy charakter.

*Filmiki z kanałów YouTube: Sonic the Hedgehog, PlayStation

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu