Kraina Webmasteringu – start mini serii skierowanej do webmasterów, część druga

Zapraszamy do przeczytania drugiej części naszej nowej mini serii, w której poznacie przydatne serwisy dla Webmasterów.

Witajcie ponownie. Dziś mam dla Was drugą i zarazem ostatnią część naszego zestawienia. Dziś przedstawię strony, na których znajdziecie sporo treści przydatnej w trakcie tworzenia wymarzonego projektu, bądź realizacji czyjegoś zlecenia.

Pierwszą część miniserii możecie odnaleźć tutaj:

Kraina Webmasteringu – start mini serii skierowanej do webmasterów, część pierwsza

Kraina Webmasteringu. Serwisy dla Webmasterów.

Color Adobe

Bardzo ciekawa strona dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się na jakie kolory postawić. Dzięki palecie barw mamy możliwość wybrania kilku odcieni, które nie będą zlewały się nam w projekcie czy rażąco różniły się od siebie tworząc mało pożądany efekt. Oprócz tego wszystkie kolory mają podaną wartość hex dzięki czemu możemy od razu przenieść ją do naszego kodu uzyskując ten sam kolor na naszej stronie.

Kraina Webmasteringu. Serwisy dla Webmasterów.

Pixabay

Tutaj znajdziemy ogromną porcję grafik, które możemy wykorzystać podczas tworzenia bez obawy o jakiekolwiek prawa autorskie. Tutaj wszystkie umieszczone obrazy są darmowe, a każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy wpisać szukaną frazę i gotowe.

Kraina Webmasteringu. Serwisy dla Webmasterów.

Videos Pexels

Podobna do Pixabay, jednak zawiera jedną znaczącą różnicę. Zamiast obrazów znajdziemy tam krótkie kilkusekundowe filmy, które świetnie sprawdzą się na stronie startowej. Również są darmowe a cała strona nie tylko funkcjonalnością ale ogólnym wyglądem przypomina poprzednią propozycję, dlatego też jeśli korzystaliście z tej pierwszej to druga, pomimo angielskiego interfejsu nie sprawi Wam problemów.

Fontawesome

Jeśli szukasz miejsca gdzie znajdziesz ikony takie jak na przykład logo facebooka czy koperta, które zechcesz wykorzystać w zakładce kontakt to właśnie ta strona jest dla ciebie. Możemy wybrać w kilku rozmiarach a po zatwierdzeniu wszystkich opcji otrzymujemy linijkę kodu, który wystarczy tylko wkleić w odpowiednim miejscu.

Kraina Webmasteringu. Serwisy dla Webmasterów.

Toptal

Tutaj znajdziemy darmowe, minimalistyczne tła na stronę, bądź jej dowolny obszar. Dzięki opcji preview i układzie strony po wybraniu wcześniej wspomnianej opcji interesująca nas grafika wyświetla się w miejsce oryginalnego tła. Jest to świetne rozwiązanie ponieważ nie musimy pobierać kilku różnych pozycji by wybrać odpowiednią, tylko całość załatwimy od razu na toptalu.

Kraina Webmasteringu. Serwisy dla Webmasterów.

Quirktools

Dzięki tej stronie mamy możliwość  błyskawicznego stworzenia ogólnego zarysu strony. Po co nam taka możliwość. Możemy z niej skorzystać na pierwszym spotkaniu z klientem i zamiast rysować schematy blokowe tego co znajdzie się w projekcie i w jakim układzie na stronie, możemy zrobić to za pomocą kilku dostępnych opcji quirktools.

Kraina Webmasteringu. Serwisy dla Webmasterów.

Creately

Propozycja bliźniacza do poprzedniej, jednak oferuje przyjemniejszy interfejs. Dla tych, dla których poprzednia strona nie podoba się pod względem wizualnym, powinien skorzystać z tej. Dla pozostałych, w tym dla mnie, nie ma jakiejkolwiek różnicy.

Kraina Webmasteringu. Serwisy dla Webmasterów.

Fonts Google

Znajdziemy tutaj ogrom przeróżnych czcionek. W kilku ruchach wybierzemy czy mają być polskie znaki, jaki ma być jej rozmiar, by następnie skopiować kod i wrzucić go do naszego projektu. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, niezależnie czy tworzy w minimalistycznym stylu, czy poszukuje bardziej wyszukanych fontów w stylu historycznego pisma.

Kraina Webmasteringu. Serwisy dla Webmasterów.

Validator W3

Na tej stronie sprawdzimy czy nie zrobiliśmy jakiegoś rażącego błędu w kodzie. Wystarczy wkleić fragment, którego nie jesteśmy pewni i gotowe. Strona działa bardzo dobrze, bez problemu wyłapuje nawet takie szczegóły jak jedna zmieniona, bądź dodatkowo wstawiona litera do uprzednio działającego kodu.

Podsumowanie

To już koniec naszego zestawienia. Jak wspominałem we wstępie pierwszej części, było to mini zestawienie, jednak niebawem ukarzą się kolejne teksty i serie, które być może również przyciągną Was przed ekrany i zachęcą do przeczytania pozostałych artykułów na tym blogu.

* Grafiki pochodzą ze stron anilmorekahraman.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu