Speedtest.net, czyli łatwy sposób na sprawdzenie prędkości internetu na urządzeniu z systemem Android

Speedtest Android, czyli łatwy sposób na sprawdzenie prędkości internetu na urządzeniu z systemem Android. Opis programu, link do sklepu Google Play.

Pomimo tego że tytuł artykułu jest dość długi sama zasada programu jest bardzo prosta i szybka. Aplikacja, wysyłając odpowiednio przygotowane pakiety danych ma sprawdzić jaka jest rzeczywista prędkość internetu w naszym telefonie.

Speedtest Android.

Speedtest.net pobieramy za darmo ze sklepu Google Play (link poniżej). Program po instalacji jest gotowy do pracy. Nie wymaga to żadnej specjalistycznej wiedzy dostępnej tylko dla profesjonalnych informatyków – z obsługą poradzi sobie każdy użytkownik. Oprócz pomiaru prędkości wysyłania i odbierania pakietów internetowych aplikacja pozwala także na sprawdzenie opóźnień sieci, co bez wątpienia jest ważne dla osób grających w gry sieciowe (w końcu bardzo często to odpowiednio szybka reakcja gracza i brak dużych opóźnień ze strony sprzętu decydują o zwycięstwie).

Speedtest Android - pomiar szybkości Internetu
Fot. Ookla

 

Ciekawą funkcjonalnością jest zapisywanie wyników poprzednich pomiarów, do których w każdej chwili mamy dostęp. Możemy także uruchomić wykres na bieżąco pokazujący stabilność sieci, chociaż nie jest to zalecane dla użytkowników smartfonów i tabletów z małą ilością pamięci RAM. Stały pomiar prędkości sieci w tle może znacząco spowolnić nasze urządzenie.

Speedtest Android - pomiar szybkości Internetu
Fot. Ookla

Pobierz Speedtest.net  ze sklepu Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.zwanoo.android.speedtest

 

                                                 

Podziel się wiedzą z innymi

odpowiedź na "Speedtest.net, czyli łatwy sposób na sprawdzenie prędkości internetu na urządzeniu z systemem Android"

  1. Aktualnie nie trzeba już pobierać żadnych aplikacji aby zmierzyć prędkość internetu na telefonie z systemem andrioid czy iOS. Wszystkie strony speed test działają na html5 więc bez problemu przeglądarki w smartphonie sobie radzą z pomiarem prędkości.

    Odpowiedz

Komentarz do postu