Station – recenzja programu, który usprawni waszą pracę

Dzisiaj przetestujemy Station – program, dzięki któremu będziemy mieć możliwość otwierania kilku naszych ulubionych aplikacji w jednym programie.

Station – recenzja programu, który usprawni waszą pracę

Wielokrotnie denerwowało mnie codzienne sprawdzanie kilku aplikacji lub stron, jedna po drugiej otwierając je kolejno i szukając w pamięci urządzenia, bądź wklepując adres w wyszukiwarkę. Zastanawiałem się czy istnieje taki program, który zawierałby wszystkie potrzebne mi rzeczy i oferował możliwość otwierania ich z poziomu jednej aplikacji. Właśnie tak trafiłem na Station. Tylko czy jeśli coś jest do wszystkiego to przypadkiem nie jest do niczego? To właśnie postaram się sprawdzić w niniejszym teście.

Station – recenzja programu, który usprawni waszą pracę

Przegląd możliwości i działanie

Zacznijmy może od samego funkcjonowania aplikacji. Jest ona dostępna na wszystkie desktopowe platformy, czyli bez problemów odpalimy ją na Windowsie, Macu czy Linuxie. Program sam w sobie wymaga zalogowania się na nasze konto Google. Po przebrnięciu przez ten proces naszym oczom ukazuje się okno Station. Po jego lewej stronie znajdują się miniaturki aplikacji, z których zdecydowaliśmy się korzystać. Pod nimi mamy kilka opcji. Dzięki nim możemy sprawdzić wszystkie powiadomienia jakie się pojawiły, bez przełączania się między programami i sprawdzaniu oddzielnie dla każdego z nich. Oprócz tego jest też funkcja dodawania kolejnych apek z całego dostępnego zestawienia oraz opcje wylogowania się i wyciszenia powiadomień. Pozostała część okna zostanie przeznaczona na wyświetlenie zawartości wybranej przez nas usługi. A skoro o nich mowa to mamy możliwość skorzystania z takich dobrodziejstw jak między innymi aplikacje Google(Gmail, Kalendarz, Dysk itp.), WordPress, Slack, Messenger, OneNote, Microsoft To Do i wiele, wiele więcej.

Podsumowanie

Ogromna liczba dostępnych aplikacji otwieranych z poziomu jednego programu, dostępnego na wszystkie desktopowe platformy, która wyświetli wszystkie powiadomienia w jednym miejscu, bez konieczności skakania np. z Gmaila do Messengera to już ogromna zaleta. Do tego nie można pominąć faktu, iż Station jest oferowany zupełnie za darmo. Myślę, że osiągnie sukces na rynku, ponieważ już jest świetny a do pełni szczęścia brakuje tylko polskiej wersji językowej i jeszcze kilku aplikacji do już licznego grona. W skali szkolnej zasługuje na mocne 5.

Zalety:

  • Wiele aplikacji dostępnych z poziomu jednego programu
  • Możliwość wyłączenia wszystkich powiadomień jednym ruchem
  • Wszystkie powiadomienia zgromadzone w jednym miejscu
  • Prosty i funkcjonalny interfejs
  • Darmowa

Wady:

  • Brak wsparcia dla języka polskiego

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu