Szkło ochronne na telefon – hybryda wygrywa z hartem!

O ochronie wyświetlacza w smartfonie musi pomyśleć każdy, kto chce zachować go w nienaruszonym stanie przez cały okres użytkowania. Zobacz jak wypada w tej roli szkło hybrydowe.

Chyba ciężko spotkać teraz osobę, która nie posiada telefonu komórkowego. Towarzyszą nam one każdego dnia ułatwiając codzienną komunikację. Dzisiejsze smartfony to połączenie kalendarza, portfela, odtwarzacza muzycznego oraz komunikatora więc warto jest zadbać o odpowiednią ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Telefony dzisiejszej generacji w większości korzystają z ekranów dotykowych i są podatne na zarysowania lub pęknięcia. Do tej pory najbardziej popularnym sposobem na ochronę było zamontowanie szkła hartowanego, ale… z pomocą przychodzi coś znacznie lepszego! Jakiś czas temu na rynku ukazały się tzw. szkła hybrydowe wyprodukowane przez firmę 3mk, a zakupu można dokonać w sklepach iScratch. Można wybrać samą folię lub same szkło hartowane, ale chyba lepiej będzie połączyć to w całość i uzyskać podwójnie dobry efekt, prawda?

Szkło ochronne na telefon - hybryda wygrywa z hartem!

Flexible glass (czyli nasze szkło hybrydowe) posiada tylko 0.3mm grubości dzięki czemu daje komfort użytkowania. Poziom twardości szkła hybrydowego to 6H więc nie trzeba martwić się, że przy najbliższym kontaktu telefonu z podłożem ujrzymy bardzo smutny widok czyli… pęknięty ekran.

Jakie zalety posiada szkło hybrydowe?

  • Pierwszy i w sumie najważniejszy plus szkła hybrydowego, który daje przewagę nad hartowanym jest fakt, że się nie tłucze ani nie łamie! Zwykłe szkło hartowane często pęka dlatego konieczna jest ich częsta zmiana. W przypadku szkła hybrydowego wystarcza ono na długi, długi czas.
  • Dzięki zwiększonej elastyczności oraz bardzo małej grubości praktycznie nie możliwe jest wyczucie szkła hybrydowego.
  • Rozwiązanie jakim jest szkło hybrydowe odsyła wszystkie etui na telefony w niepamięć dzięki czemu możemy zachować oryginalny design. Wiele futerałów na telefon jest po prostu… okropnych – nie sądzicie? 🙂

Dokonując zakupu gadżetu jakim jest szkło hybrydowe możesz mieć pewność, że żywotność Twojego telefonu znacznie się wydłuży (przynajmniej z zewnątrz) i nie będzie konieczne bezsensowne wydawanie pieniędzy na coraz to nowsze szkła hartowane lub w najgorszym przypadku wymianę pękniętego ekranu.
Link do szkła hybrydowego od firmy 3mk –

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu