Unified Remote – Warto być leniwym

Unified Remote czyli pilot w smartfonie. Korzystaj z telefonu jak z pilota do komputera. Telefon jako pad, myszka i klawiatura w jednym.

Aplikacja spadła na mnie przypadkiem. Jestem człowiekiem, który rzadko ogląda telewizję, o wiele bardziej wolę odpalić laptopa, podłączyć pod telewizor i patrzeć na to, na co mam w danej chwili ochotę. Ma to jeden minus… do laptopa nie ma pilota… czyżby?

Gdzie jest pilot? – Zadzwoń po niego!

            Sprawa z aplikacją jest prosta, instalujemy apkę i serwer na laptopie, całość operacji trwa 5 minut i już od tamtej pory nie będziecie musieli wstawać z kanapy żeby zmienić film. Aplikacja symuluje myszkę na zasadzie touch-pada, klawiaturę a w dodatku jeśli „zgubicie” pilota to wystarczy do niego zadzwonić.

            Aplikacja przy tym wszystkim jest darmowa, chociaż płatna wersja jest bardziej rozbudowana, podczas testów nawet zauważyłem, że ma dedykowaną funkcję do minecrafta.

Także klawiatura w wersji pro jest bardziej rozbudowana, ma np. klawisze funkcyjnie. Mogłaby też zastąpić pada, ale jednak kontroler jest o wiele wygodniejszy.

Zalety
-Darmowa,
-Idealna dla leniw…
-Można śmiało zrezygnować z telewizji albo i telewizora
Wady
-Na prawdę trzeba się wysilić żeby coś wam tutaj nie odpowiadało

Podpowiedź: Proponuję wam zrobić żart w rodzinie i najpierw nic nie mówiąc zainstalować aplikację, a potem z ukrycia sterować czyimś laptopem/ komputerem. Na pewno wszyscy uwierzą w atak hakera albo ducha. (Młodszym czytelnikom podpowiem, że dobry sposób na wyłudzenie kieszonkowego, ale nie mówcie tego nikomu bo jeszcze zabronią wam nas czytać)

*Obrazy- Opracowanie własne na podstawie aplikacji i materiałów reklamowych Unified Remote

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu