Windows 10 – Przywracamy klasyczne menu start!

Podajemy sposób na przywrócenie menu Start Windows 10 rodem z siódemki. Ponadto możemy uzyskać tradycyjny wygląd Eksploratorowi plików oraz przeglądarce IE.

W najnowszym systemie od Microsoftu wreszcie przywrócono menu Start. Jednak, żeby nie było zbyt różowo nie ma ono zbyt wielu wspólnych cech znanych z poprzednich odsłon „Okienek”. Na ratunek przybywają twórcy Classic Shell.

Program możemy bezpłatnie pobrać z witryny producenta http://www.fosshub.com/Classic-Shell.html/ClassicShellSetup_4_2_4.exe Jego funkcjonalność nie ogranicza się tylko do przywrócenia klasycznego menu start, dzięki niemu możemy również nadać eksploratorowi plików stary wygląd oraz przywrócić część funkcji Internet Explorerowi takich jak pasek ładowania znanych z IE9.  Bardzo istotną kwestią jest również fakt iż Classic Shell dostępny jest w polskiej wersji językowej.

Klasyczne menu Start Windows 10. Instrukcja konfiguracji.

Instalacja programu to standardowe kilka kliknięć na przycisk Dalej, choć warto się zatrzymać na chwilę dłużej przy wybieraniu instalowanych komponentów. Możemy zainstalować samo menu Start jak również przywrócić standardowy wygląd eksploratorowi plików oraz przeglądarce internetowej. Domyślnie program instaluje wszystkie te funkcję, aby interfejs systemu pozostawał spójny.

Klasyczne menu Start Windows 10. Instrukcja konfiguracji.

Konfiguracja programu

Po kliknięciu przycisku Start ukaże nam się okno konfiguracji Classic Shell w zależności od naszych preferencji. Do wyboru mamy trzy style

  • klasyczny,
  • klasyczny z dwoma kolumnami
  • oraz styl Windows 7,

który zapewne zainteresuje największą cześć użytkowników. Możemy również podmienić przycisk start na inny. W opcjach programu możemy zmienić także wygląd samego menu. Domyślnie ustawiony jest styl Metro, aby menu wkomponowało się w system. Zmiany stylu można dokonać w zakładce Karnacja. Oczywiście po instalacji programu możemy również korzystać ze standarowego menu start, aby je uruchomić wciskamy Shift i klikamy lewym przyciskiem myszki na Start.

Podziel się wiedzą z innymi

2 odpowiedzi na "Windows 10 – Przywracamy klasyczne menu start!"

Komentarz do postu