Premiera World of Warcraft Classic.

Blizzard przyszykował nam niespodziankę wraz z premierą World of Warcraft Classic. Czy powrót do przeszłości okaże się właściwym posunięciem?

Pamiętacie jak spędziliście dzień i noc olewając pracę i szkołę, aby wraz z gildią iść na raid? Może nigdy nie słyszeliście i nie graliście w prawdopodobnie najlepszy MMORPG od Blizzarda? Już nie długo możecie przenieść się do tamtych czasów, ponieważ nadchodzi World of Warcraft Classic.  Aktualnie World of Warcraft miewa się dobrze, posiada aż 7 dodatków wraz z najnowszym Battle for Azeroth, gdzie każdy z nich wprowadza nowy kontent i rozwijał cały produkt. Firma zdecydowała się udostępnić nam produkt, który w jakimś stopniu odzwierciedli czasy bez dodatków i na własnej skórze sprawdzimy jak „kiedyś to było”.

Stary dobry World of Warcraft.

World of Warcraft Classic, będzie postawiony na patchu 1.12, który był w roku 2006 tuż przed wprowadzeniem pierwszego dodatku The Burning Crusade. Dzięki czemu poczujemy prawdziwe MMO, z o wiele trudniejszymi przeciwnikami i bardzo trudnym powolnym progresowaniem. Dlaczego akurat ten patch? Blizzard wypowiedział się, że jest to najbardziej stabilna i wybalansowana łatka, gdzie klasy najmniej różnią się od siebie pod względem siły. Wspomniano również o wprowadzeniu sześciu faz aktualizacji. Na początku będziemy mogli zwiedzić Molten Core, Onyxie czy Marudon, a następnie wraz z postępami graczy, będzie wprowadzane Alterac Valley, the Ahn’Qiraj War Effort i Naxxramasm. Staniemy oczywiście klasycznie po jednej ze strony konfliktu Alliance lub Horda.

Gdzie, kiedy i za ile?

Gra będzie dostępna przy normalnym płaceniu abonamentu, to znaczy, że jak płacicie abonament za World of Warcraft, będziecie mieli również dostęp do World of Warcraft Classic, w sklepie Blizzarda wynosi on 12,99 euro/miesięcznie. Z początku wiedzieliśmy, że premiera ma nastąpić latem tego roku, lecz teraz ogłoszoną ją z datą 27 sierpnia, a zamknięta beta rozpocznie się 15 maja.

FOR THE …

*Grafiki pochodzą z oficjalnej strony worldofwarcraft.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu