Xbox – nagrywamy klipy z gier na komputer z Windows 10

Microsoft w Windows 10 zaszył wiele przydatnych narzędzi. Jednym z nich szczególnie przydatnym dla graczy (z naciskiem na tych grających na Xboxie One) jest aplikacja Xbox. Poza standardowymi opcjami takimi jak streaming gier z XOne, przeglądanie załączników bądź też zakupionych gier, gigant z Redmond zaszył w tej aplikacji jeszcze jedną bardzo przydatną opcję, a mianowicie nagrywanie obrazu z gier i aplikacji. Do tej pory musieliśmy używać aplikacji takich jak Fraps, które niestety wpływały negatywnie na płynność rozgrywki.

Nagrywamy klipy Xbox na Windows 10

W celu skorzystania z opcji nagrywania obrazu, najpierw musimy skonfigurować aplikację Xbox. Najpierw więc ją uruchamiamy i przechodzimy do sekcji Ustawienia. Następnie wchodzimy w zakładkę DVR z gier. Uaktywniamy opcję Nagrywaj klipy z gier. Teraz przyszedł czas na konfigurację jakości oraz długości nagrywanych klipów. W tym celu scrollujemy myszką na dół, aż znajdziemy opcję Maksymalny czas nagrywania, domyślnie jest to jedna godzina, niżej znajduje się opcja Zapisywanie ujęć w której możemy wybrać miejsce dla zrzutów ekranu oraz filmów. Na samym dole mamy opcję jakości wideo oraz dźwięku wszystko wybieramy według naszego uznania. Pamiętajmy im wyższa jakość tym plik z wideo będzie zajmował więcej miejsca.

Nagrywamy klipy Xbox na Windows 10

Aby rozpocząć nagrywanie, używamy skrótu klawiszowego klawisz Windows + G. Wyświetli nam sie panel z opcjami, aby rozpocząć nagrywanie wciskamy czerwoną kropkę. Licznik mierzący czas nagrywania będzie się nam wyświetlał w prawym górnym roku. W celu zakończenia nagrywania wystarczy wyłączyć aplikacje z której przechwytujemy obraz. Pliki z gotowym materiałem znajdziemy we wskazanym przez nas wcześniej folderze. Możemy również bezpośrednio rozpocząć nagrywanie skrótem klawiszowym Windows+Alt+R.

Nagrywamy klipy Xbox na Windows 10

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu