ANNO 1800 czyli powrót kultowego RTS-a

Nowa strategia czasu rzeczywistego Anno 1800 zabierze nas do czasów rewolucji przemysłowej. Co przynosi kolejna odsłona dobrze znanej gry ekonomicznej.

Premiera gry o „pływaniu statkami i zasiedlaniu wysp” już za nami. Po niezbyt ciepłym przyjęciu Anno 2205 i aktualnie słabym rynku gier strategicznych, w końcu doczekaliśmy się kolejnej produkcji. Jesteśmy po zamkniętej i otwartej beta teście gry, gdzie każdy mógł ją osobiście przetestować. Jest to strategia czasu rzeczywistego oparta znacząco na aspektach ekonomicznych, lecz nie zabraknie również bitew morskich. Przenosimy się do czasów rewolucji przemysłowej, gdzie będzie poprowadzona cała stylistyka gry.

Ciekawostka: Rewolucja przemysłowa trwała głównie w XIX wieku, lecz ze względu na tradycję studia,  suma cyfr danego roku w tytule gry powinna wynosić 9, nadano produkcji tytuł Anno 1800.

Co z czym się je?

Zaczynamy z niewielką ilością surowców , aby stopniowo zacząć rozbudowywać nasze miasto na wyspie. Budujemy pierwsze chatki dla naszych mieszkańców, nowy tartak , odkrywamy po kolei części mapy naszym początkowym statkiem. Możemy również handlować, aby uzyskać potrzebne dla nas surowce lub sprzedać ich nadmiar. Wraz ze wzrostem populacji odblokowujemy nowe budynki, które dają nam nowe możliwość. Od bawełny, aż do produkcji broni.  Wraz z rozwojem, dostajemy możliwość ulepszenia naszych chat, dzięki czemu będą zamieszkiwane przez kolejne warstwy społeczne(poznacie je podczas rozgrywki). Każda z nich jest potrzebna do obsługi poszczególnych budynków – jedni nie mogą żyć bez drugich.

Czy gra warta uwagi?

Wszystko to zamknięte w znakomitej oprawie graficznej, ogromna szczegółowość budynków i natłok ludzi poruszających się drogami czy pracujących w budynkach, sprawia, że całe miasto tętni życiem. Dzięki wsparciu „doradcy” oraz początkowych misjach, które mają na celu wprowadzenie nas w szeregi działania tutejszego świata, rozgrywka nie powinna stanowić problemu dla nowych graczy. Gra jest intuicyjna. Posiada pogrupowane rodzaje budynków, dzięki czemu możemy płynnie poruszać się po przejrzystym interfejsie. Pomimo przesunięcia premiery z 26 lutego 2019r. na 16 kwietnia 2019r (recenzja najprawdopodobniej ukaże się po premierze tytułu). Nadal jest jedną z najbardziej wyczekiwanych gier strategicznych.

Gdzie kupić?

              Pre-order można nabyć na Steamie, ale jest haczyk. Po oficjalnej premierze gry na steamie już jej nie kupimy, ponieważ Anno 1800 będzie na wyłączność dla… EPIC GAMES! Oczywiście można nabyć tytuł, również na rodzimej platformie Uplay.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu