Apex Legends

Czym jest Apex Legends?  

Nowości, cechy charakterystyczne gry oraz ogólne przedstawienie tytułu Apex Legends czyli Battle Royale od Electronic Arts.

         Przedstawienie tytułu jest bardzo istotne, a w tym przypadku mam przyjemność zaprezentować dość nowy tytuł z gatunku Battle Royale, konkuruje on bezpośrednio z Fortnitem czy już podupadającym PUBG. Gra ta zaprezentowana została w lutym 2019 roku przez Electronic Arts, a będzie można w nią pograć na konsolach Xbox One, PS 4 i na komputerach z systemem Windows. Gatunek ten jak już pewnie dobrze wiecie opiera się na starciu wielu graczy na jednej, dużej arenie gdzie porozrzucane są fanty i bronie, przypomina mi to powieść Suzanne Collins pt. „Igrzyska Śmierci”.

Cechy charakterystyczne tytułu.

           Apex Legend przede wszystkim wyróżnia się od innych tytułów tym, że posiada on podział postaci na różne klasy, znajdziemy tutaj postacie leczące, dokonujące rekonesansu, tankujące czy specjalizujące się w szturmowaniu. Wyboru postaci dokonujemy wkrótce po tym jak zostaniemy dobrani w oddział co daje nam możliwość wybór postaci uzupełniających się nawzajem. Ten draft może bardzo nam pomóc w przetrwaniu, niestety jednak przeważnie kiedy gramy z randomami to wybierają Oni postacie, którymi sami chcą pograć nie myśląc o tym czy będzie to dobre dla rozgrywki drużynowej. Jest to dość istotne ponieważ postacie nie różnią się tylko skinami lecz też zdolnościami, np. taki Gibraltar, który jest tankiem posiada skromną tarczę która włącza się przy celowaniu jak i strefę, która może chronić drużynę przed ostrzałem. Ponadto avatary te posiadają też zdolności specjalne odpowiednie dla postaci i roli, wyżej wymieniony Gibraltar posiada jeszcze nalot, który może sprawić, że przeciwnicy wyjdą z ukrycia prosto pod nasz celownik.

Sztuka wojenna.

Battle Royale jest gatunkiem, który może w kilku ostatnich odsłonach jest dość kolorowo przedstawiany, lecz ma on pewną cechę wspólną z brutalnym obliczem wojny. Mianowicie w tych tytułach nie najważniejsze jest to ile przeciwników wysłałeś do kostuchy lecz czy przetrwałeś ze swoim oddziałem do samego końca starcia. Ponadto zachowania graczy w Apex Legend można przyrównać do działań armii podczas wojny, kiedy to żołnierze próbują konstruować różnego rodzaju zasadzki. Nie raz przytrafiło mi się, że zostałem wypłoszony granatem na otwartą przestrzeń gdzie na moje życie czyhał snajper. Ludzie w są też zobowiązanie do poszukiwania ekwipunku po całej mapie, co może nie było dokładnie w ten sposób realizowane na polu prawdziwej bitwy chociaż i nie raz się zdarzało, że amerykańscy żołnierze porzucali swoje M16 na rzecz bardziej niezawodnego AK47 w czasie wojny w Wietnamie, tak w Apex Legends na bieżąco żonglujemy broniami żeby odnaleźć tą, która w naszych rękach będzie siała spustoszenie.

Topografia terenu.

Pole walki, na którym będziemy ścierać się z innymi graczami jest bardzo zróżnicowane, znajdziemy tutaj bagna, pustynie czy też zabudowania. W lokacjach tych porozrzucany jest ekwipunek, w niektórych epicki w innych zaś zwykły. Od nas zależy czy rzucimy się na samym początku w wir walki o rzadkie przedmioty co może skutkować albo szybkim zgonem albo ogromną przewagą w late game, osobiście praktykuję ciche podkradanie drobnego ekwipunku w celu jak najdłuższego utrzymania się przy życiu z nadzieją, że wraz ze swoim składem wygram decydujące starcie. Oczywiście, epicki pancerze wraz z hełmem drastycznie zwiększają naszą wytrzymałość lecz co jeśli nawet nie zdążymy do niego dobiec w tym chaosie i zabije nas przypadkowy pocisk, zbłąkana kula.

Wymagania sprzętowe.
MINIMALNE WYMAGANIA SPRZĘTOWE APEX LEGENDS:

SYSTEM OPERACYJNY: Windows 7 (64-bitowy)
PROCESOR: Intel Core i3-6300 3.8GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz Quad-Core.
RAM: 6 GB.
KARTA GRAFICZNA: NVIDIA GeForce GT 640 / Radeon HD 7730.
RAM KARTY GRAFICZNEJ: 1 GB.
MIEJSCE NA DYSKU: co najmniej 22 GB.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu