Aplikacja Office Lens  – łatwa zmiana telefonu w przenośny skaner

Wzrost rozdzielczości aparatów w telefonach komórkowych spowodował, że coraz częściej zaczęto ich używać w celu zapisywania na zdjęciach różnych dokumentów, czy wizytówek. Takie fotografie często miały wiele wad, takich jak kiepski balans kolorów czy zbyt małą jasność. Na szczęście aplikacja Office Lens pozwala poprawić wszystkie te niedociągnięcia.

Skaner na telefon - omówienie programu Office Lens.

Program jest dostępny na wszystkie trzy najpopularniejsze platformy – Android, Windows Phone oraz iOS. Jest on naprawdę prosty w obsłudze, żeby otrzymać dobrej jakości plik trzeba tylko kliknąć w ikonę aplikacji i zrobić zdjęcie. Odpowiednie algorytmy automatycznie dopasują wszystkie parametry zdjęcia.

Office Lens pozwala nawet skorygować zniekształcenia perspektywy. Oczywiście lepiej jest, gdy robimy zdjęcie stając na wprost fotografowanego obiektu, jednak czasami nie jest to możliwe. Aplikacja posiada kilka predefiniowanych ustawień, ale w razie potrzeby niektóre poprawki możemy skorygować ręcznie. Po zapisaniu zdjęcia możemy dodać je do notatki w programie OneNote lub też dodać do dysku w chmurze. Na poniższych zdjęciach możemy zobaczyć efekty działania programu:

Skaner na telefon - omówienie programu Office Lens.

Skaner na telefon - omówienie programu Office Lens.

Na wszystkich platformach aplikacja jest darmowa, nie waży też zbyt dużo, więc można ją bez przeszkód zainstalować nawet na słabszych urządzeniach.

Linki do pobrania aplikacji:

* Wszystkie zdjęcia pochodzą od firmy Microsoft.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu