Assoluto Racing – test mobilnej ścigałki

Prezentujemy naszą recenzję Assoluto Racing. Jeśli ktoś chce pograć w wyścigi samochodowe, ta gra jest własnie dla niego.

Assoluto Racing – test mobilnej ścigałki. Recenzja gry.

Wiele osób, tych młodych, a także starszych(w szczególności płci męskiej), fascynuje się wszelakim motosportem. Być może części z nich, niespełnionym marzeniem była kariera kierowcy wyścigowego, lecz skończyli w korporacjach lub dopiero się kształcą. Tak czy inaczej, w czasie przerw należy im się odrobina relaksu. Za jego formę można przyjąć granie na smartfonie. Wcześniej wspomniana produkcja łączy zatem i pasję, i odpoczynek. Sprawdźmy więc, co jest w niej tak interesującego.

Assoluto Racing – test mobilnej ścigałki. Recenzja gry.

Rozgrywka

Gra swoją tematyką, tytułem oraz układem graficznym w menu(przyciski po prawej stronie), przypomina wyścigi od Kunos Simulazioni, czyli popularną Assetto Corse. Naszym głównym zadaniem jest wygrywanie wyścigów. Te, w zależności od opcji, którą wybierzemy, nakazują nam przejechać dany odcinek w wyznaczonym czasie, wyhamować w wyznaczonym miejscu bądź po prostu zrobieniu kilku „kółek” na danej trasie. To co wyróżnia tą produkcję od innych mobilnych wyścigów, to nacisk na realistyczne odzwierciedlenie zachowań pojazdu. Zatem próba wejścia w ciasny zakręt, bez zwalniania, z prędkością grubo ponad 100km/h, skutkować będzie wypadnięciem z toru.

Assoluto Racing – test mobilnej ścigałki. Recenzja gry.

Sterowanie

Skoro mowa o sterowaniu, mamy tutaj aż cztery różne sposoby. Auto prowadzić możemy za pomocą akcelerometru, manualnie operując gazem i hamulcem, używać wirtualnej kierownicy(ta opcja najbardziej przypadła mi do gustu), naciskać strzałki, bądź podłączyć pada(o ile nasze urządzenie wspiera OTG). Mamy także możliwość „podcięcia” pojazdu za pomocą hamulca ręcznego. Każdy element sterujący będziemy mogli spersonalizować pod kątem rozmiaru jaki nam odpowiada.

Assoluto Racing – test mobilnej ścigałki. Recenzja gry.

Wozy i modyfikacje

W wirtualnym salonie dostępne są 23 różne pojazdy, podzielone na sześć kategorii, według marek samochodów. Kupując je płacimy tutaj wirtualną walutą, którą zdobywamy za wygrywanie wyścigów. Oczywiście nie zabrakło mikropłatności, za pomocą których liczbę pieniędzy w grze możemy zwiększyć, płacąc za nie prawdziwą walutą. Każdy wóz ma możliwość odbycia jazdy próbnej, nim się na niego zdecydujemy. Kiedy zabraknie nam mocy, będziemy mogli również ulepszyć go w kategoriach wydech, silnik, skrzynia biegów, opony, hamulce, turbo, zawieszenie oraz redukcja masy. Każda grupa modyfikacji, zawiera po trzy podklasy ulepszeń, odpowiednio standardowy(zainstalowany domyślnie) oraz sportowy i wyścigowy. Jest również opcja zmiany wizualnej auta(kolor, felgi).

Assoluto Racing – test mobilnej ścigałki. Recenzja gry.

Podsumowanie

Gra skierowana do użytkowników urządzeń z androidem lub ios, dająca przyjemność z jazdy, licencjonowane pojazdy oraz możliwość tuningu i to wszystko za darmo? Wydawać by się mogło, że to niemożliwe, a jednak. Mikropłatności nie są dokuczliwe i da się bez nich grać. Co poniektórym brakować może jedynie rodzimego języka, lecz wszystko zostało wykonane tak, by nikt nie miał problemu z odnalezieniem się w Assoluto Racing.

Zalety:

  • realistyczny model jazdy
  • licencjonowane pojazdy
  • możliwość modyfikacji pojazdu
  • gra dostępna jest za darmo…

Wady:

  • …lecz nie zabrakło w niej mikropłatności
  • brak języka polskiego

Pobierz na Android

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.infinityvector.assolutoracing&hl=pl

Pobierz na iOS

https://itunes.apple.com/us/app/assoluto-racing/id1055375459?mt=8

Platforma testowa: Android, 2GB RAM, CPU Snapdragon 616 1,50 GHz octa-core, GPU Adreno 405

Grafiki zawarte w artykule są własnego autorstwa.

 

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu