Borderlands 3 nadchodzi!

Kolejnym powodem do wielogodzinnej rozgrywki samemu lub ze znajomymi zwiedzając ogromny świat i dobrze się bawiąc już niebawem będzie Borderlands 3.

Dużymi krokami nadchodzi kolejna część first-person shootera, uznawana za najlepszą z tego gatunku, czyli chodzi oczywiście Borderlands 3 od Gearboxa. Spotkamy znane już z poprzednich części postacie, lecz pojawią się także nowe. Możliwość podróżowania po różnych planetach(do tej pory poruszaliśmy się po jednej planecie zwanej Pandora. Wyjątkiem był Pre-Sequel, gdzie akcja toczyła się na księżycu Pandory. Jest to ogromne rozszerzenie terenu rozgrywki w przeciwieństwie do poprzedników.

Czym jest seria Borderlands?

Jest to tak zwany looter-shooter z kooperacyjną rozgrywką do 4 osób(oczywiście solo także możemy zwiedzać świat). Strzelanka pierwszo osobowa, gdzie znajdujemy bronie o różnych statystykach, perkach, rzadkości. Była to jedna z pierwszych serii, która zapoczątkowała znane nam już dobrze dzisiaj loot-boxy. Różnica jest taka, że były one umieszczone już fizycznie w grze. Podczas eksploracji, napotkamy skrzynie, w których znajdziemy bronie oraz ekwipunek, w który się wyposażamy(oczywiście z przeciwników, także wypada loot). Na początku rozgrywki wybieramy postać, gdzie każda z nich posiada swoją super zdolność oraz pasywne zdolności sugerujące nam, którym rodzajem broni najlepiej się posługujemy. Przybyliśmy na planetę Pandory jako łowca skarbów, w poszukiwaniu potężnego artefaktu, o którym krążyły do tej pory tylko legendy. Między częściami świata, przeprowadza nas słynny Claptrap, który otwiera nam bramy z możliwością zwiedzania kolejnych lokacji.

Wielki powrót w wielkim stylu.

Tak jak już wspomniałem, rozgrywka będzie się różnić tym, że już nie będziemy zwiedzać jedynie jednej planety, a będziemy podróżować między kilkoma. Do tego prawdopodobnie będzie nam służyć statek kosmiczny, który jest naszą bazą główną. Będą dostępne pomieszczenia do naszej dyspozycji oraz dostaniemy swój własny pokój, w którym będziemy mogli ozdobić go trofeami. Często w dzisiejszych grach wprowadzane są emotikony, które i tutaj także zobaczymy. Będziemy mieli do wyboru jedną z postaci łowców: Moze the Gunner, Amara the Siren, FL4K the Beastmaster, Zane the Operative. Ujrzymy postacie z poprzednich części takie jak Lilith, Brick, Maya, Ellie czy dobrze już nam znany Claptrap. Podczas eksploracji mamy możliwość znalezienia ponad miliard broni z różnymi kombinacjami i właściwościami. Podczas pokazu gameplay’a mogliśmy przykładowo zaobserwować w akcji wyrzutnie rakiet, wystrzeliwującą hamburgery.

Po mapie będziemy się poruszać oczywiście pojazdami, ponieważ tym razem będziemy mogli przejmować wrogie auta lub czymkolwiek to jest. 

W poszczególnych częściach występowały żywioły napotkane na broniach czy super zdolnościach, które nakładały efekty. Był to ogień, prąd elektryczny, kwas, wybuch, slag czy lód. Nowa część dostarczy nam nowy typ obrażeń, a mianowicie promieniowanie. Zapowiedziano rozszerzenie do platformy streamingowej Twitch, gdzie podczas streamów będziemy mogli obejrzeć aktualny posiadany ekwipunek, umiejętności i tym podobne twórcy.

Gdzie, kiedy i za ile kupimy?

Borderlands 3 będzie miało swoją premierę 13 wrześnie tego roku. Do kwietnia 2020 roku, zakupimy grę jedynie na platformie Epic Games Store. Podczas tego pisania tego artykułu trwa wielka wyprzedaż na Epicach i przez chwilę mogliśmy w obniżonej cenie zakupić produkt, lecz szybko został on usunięty ze sklepu i aktualnie widnieje jedynie napis „wkrótce” w miejscu dawnej ceny. Można się spodziewać, że po przywróceniu możliwości zakupu, tytuł będzie standardowo kosztować w okolicach 250zł. Będą także dostępne dwa droższe warianty Deluxe Edition oraz Super Deluxe Edition z dodatkowymi elementami, gdzie najdroższa opcja będzie zawierała dodatkowo Season Pass. Wymagań sprzętowych nie znamy.

*Grafiki pochodzą ze strony borderlands.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu