Call of Duty: Modern Warfare.

W Modern Warfare będziemy mogli zagrać na PC wraz z właścicielami XONE czy PS4. Nowe tryby Spec Opc czy Gunfight oraz Kampania.

Czwarta część odsłony serii Call of Duty zapoczątkowała podserię zatytułowaną Modern Warfare przez Activision. Gra zdobyła duże uznanie wśród krytyków oraz wysokie oceny. Przerwała ciąg wydarzeń przedstawiających głównie II Wojnę Światową. Spopularyzowanie trybu wieloosobowego przez graczy, dzięki któremu mogli prowadzić ze sobą rozgrywkę przez internet, nadało dodatkowego rozpędu. Powstały kolejne części podserii, mianowicie Modern Warfare 2 oraz Modern Warfare 3. Równie długo jest kontynuowana podseria Black Ops, gdzie rok temu miało miejsce premiera Call of Duty: Black Ops 4. Ukazano nam tytuł następnej części CoD’a z nazwą Call of Duty: Modern Warfare różniącą się jedynie brakiem liczny „4”. Szesnasta już część, ma na celu odświeżenie serii Modern Warfare. Przy czym Call of Duty 4: Modern Warfare dostało nawet swoją Remastered wersję. Jest to duże zaskoczenie, lecz patrząc chociażby na nowego God of War, nie powinno nas to dziwić.

Kampania ponownie zawita

Call of Duty: Black Ops 4, był pozbawiony trybu dla pojedynczego gracza, czyli Kampanii. Mieliśmy do dyspozycji jedynie Sztab Szkoleniowy, w którym poznawaliśmy występujące w grze postacie. Call of Duty: Modern Warfare, będzie pozbawiony trybu Zombie oraz tym razem dostaniemy Kampanię, która w moim przekonaniu była co prawda krótka w poprzednich częściach Call of Duty, lecz zawsze dostarczała wiele rozrywki i emocji. Zostanie dodany osobny tryb współpracy Spec Ops, który był w poprzednich Modern Warfare. Można go rozgrywać samemu lub w co-opie z wykorzystaniem istniejących lub nowych poziomach.

Niedawno odbył się stream z nowej odsłony na platformie Twitch. Pokazano na nim nowy tryb Gunfight, który rozgrywał się na małej mapie z krótkimi rundami, w drużynach 2 na 2. Nie ma leczenia ani podnoszenia towarzyszy. Każdy z graczy dostaje losowy zestaw broni w każdym meczu. Gra toczy się do 6 punktów. Jeżeli w określonym czasie runda się nie zakańcza, na środku mapy pojawia się punkt z flagą do przejęcia. Tryb ma na celu prowadzić szybkie i dynamiczne rozgrywki.

Call of Duty: Modern Warfare nie będzie posiadał season passów oraz wprowadzi multi platformowość. Ma to na celu zjednoczyć społeczność PC-tową jak i konsolową. Tytuł będzie dostępny wyłącznie na Battle.net. Po zobaczeniu rozgrywki multiplayer sądzę, że Infinity Ward po raz kolejny zapewni nam wiele godzin rozrywki. Standardowa cena wynosi 59,99 euro, lecz są także droższe „ulepszone wersje” z dodatkowymi cyfrowymi przedmiotami. Premiera jest zapowiedziana na 25 października 2019 roku.

*Grafiki pochodzą z: callofduty.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu