Defraggler – skuteczna defragmentacja dysku.

Defraggler to doskonały program defragmentacji zbiorów na dysku twardym. Opis programu, jego ocenę i link do pobrania ze strony producenta.

To naprawdę świetne i zarazem darmowe oprogramowanie służące do defragmentacji dysku twardego. Warto wspomnieć, że obok wersji softu za „free” istnieje również wersja płatna programu.

Interfejs programu jest bardzo prosty, właściwie każdy laik sobie poradzi z jego obsługą (choć nie wykorzysta w stu procentach potencjału programu), gdyż właściwie, żeby uruchomić proces defragmentacji wystarczy jedno kliknięcie.

Mamy do dyspozycji kilka opcji defragmentacji takich jak defragmentacja:

  • szybka,
  • normalna ,
  • pliku czy folderu.

Oczywiście przed samym procesem możemy uruchomić narzędzie do analizy dysku, które pomoże nam stwierdzić czy musimy wykonać defragmentację już czy może to poczekać jeszcze kilka dni. W sekcji ustawienia możemy również znaleźć kilka interesujących rzeczy, przechodząc do sekcji opcje możemy zmienić ustawienia szybkiej defragmentacji, przykładowo może zajmować się tylko plikami które mają fragmenty mniejsze niż 50 MB, możemy wykluczyć z defragmentacji wybrane pliki bądź też foldery.

Kolejną ciekawą opcją programu jest harmonogram.  Możemy sobie zaplanować  proces defragmentacji jednorazowo na konkretną datę lub w trybach : codziennym, cotygodniowym, co miesięcznym bądź też przy każdym uruchomieniu/logowaniu.

Ostatnią, aczkolwiek bardzo przydatną opcją programu jest Defragmentacja boot time. Ta opcja się przydaje w wypadku jeżeli chcemy bardzo dokładnie przeprowadzić ten proces. Gdyż podczas pracy systemu pewne pliki są ciągle w użytku i Defraggler nie może uzyskać do nich dostępu. Operację taką możemy wykonać jednorazowo bądź też przy każdym uruchomieniu.

Pobierz Defraggler ze strony producenta:

https://www.piriform.com/defraggler/download

Ocena  9/10

+prosta i intuicyjna obsługa
+mnogość opcji
+szybkość działania
+darmowy
-średnio sobie radzi z plikami systemowymi

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu