Kolejna propozycja dla mobilnych fotografów, Asus ZenFone Zoom. Czy jest lepszy od poprzednich?

Na rynku telefonów komórkowych, obok kilku flagowców i mnóstwa smartfonów klasy średniej, można spotkać także urządzenia kierowane do wąskiej grupy odbiorców. Niektóre są wyposażone w sprzętową klawiaturę, wytrzymałą obudowę lub też, tak jak w przypadku nowego Asusa – zaawansowany aparat.

Recenzja Asus ZenFone Zoom

Specyfikacja Asus ZenFone Zoom:

System: Android 5.0

Ekran: 5,5-calowy IPS, 1920 x 1080 (FullHD)

Procesor: Intel Atom (64bit)

Pamięć RAM: 4 GB

Pamięć wewnętrzna: 64/128 GB pamięci wewnętrznej + czytnik kart microSD

Aparat: 13 Mpix

Aparat przedni: 5 Mpix

Akumulator: 3000 mAh

Recenzja Asus ZenFone Zoom

Podzespoły wykorzystane w urządzeniu powinny wystarczyć do płynnej obsługi nawet bardziej zaawansowanych programów i gier. Główną zaletą dla kupującego powinien być jednak aparat. Oprócz całkiem dużej rozdzielczości możemy znaleźć także takie elementy jak optyczna stabilizacja obrazu oraz laserowy autofocus. W telefonie znajduje się również 3x zoom optyczny. W porównaniu z zaawansowanymi lustrzankami, czy choćby aparatami kompaktowymi nie jest to zbyt duża wartość, ale należy pamiętać, że mamy tu do czynienia z telefonem bez kilkunastocentymetrowego obiektywu.

Smartfony fotograficzne pojawiają się na rynku co jakiś czas, a opisywany ZenFone Zoom jest tylko kolejnym z nich. Czy różni się czymś od konkurencji? Przede wszystkim jest nowszy, a zatem ma lepsze podzespoły. Istotną kwestią jest również wygląd. W porównaniu z takimi urządzeniami jak Samsung Galaxy K Zoom przypomina bardziej telefon niż aparat kompaktowy.

Do wad urządzenia można zaliczyć przede wszystkim jego wymiary. Obudowa mieszcząca ekran o przekątnej 5,5 cala nie należy do najmniejszych, a to wrażenie potęgowane jest przez duży moduł aparatu.

Recenzja Asus ZenFone Zoom

Cena Asus ZenFone Zoom ma wynosić ok. 400$ w wersji z 64 GB pamięci lub ok. 500$ dla wersji 128 GB.

* Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony asus.com.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu