Jak udostępniać ekran naszego telefonu na większym wyświetlaczu – program Lumia Beamer

Microsoft w swoich smartfonach z serii Lumia oferuje prosty sposób na pokazanie zawartości wyświetlacza naszego telefonu z systemem Windows Phone na innym ekranie. Wystarczy pobrać i uruchomić aplikację Lumia Beamer oraz posiadać aktywne połączenie z internetem.

Udostępnienie ekranu smartfona. Recenzja Lumia Beamer

 

Największą zaletą tego programu jest jego prostota. Nie ma tu pobierania dodatkowych aplikacji na komputer, zakładania kont czy ustawiania mnóstwa dodatkowych parametrów. Najprostszą metodą jest otworzenie na komputerze lub innym urządzeniu strony www.lumiabeamer.com, a następnie zeskanowanie telefonem kodu QR (ta opcja działa także na innych urządzeniach mobilnych, takich jak tablet).

W sytuacji gdy osoba, której chcemy udostępnić ekran telefonu znajduje się daleko od nas, możemy jej po prostu wysłać specjalnie przygotowany przez aplikację link. Nie jest on zbyt długi, więc możemy go udostępnić nawet przez wiadomość SMS.

Udostępnienie ekranu smartfona. Recenzja Lumia Beamer

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Posiada nawet samouczek, pokazujący obsługę krok po kroku. Opcje konfiguracyjne są ograniczone do minimum, możemy tylko wybrać stopień kompresji przesyłanych obrazów, a także zdecydować, czy będę one przesyłane w trybie ciągłym, czy tylko raz na jakiś czas (po potrząśnięciu telefonu).

Udostępnienie ekranu smartfona. Recenzja Lumia Beamer

Jedyną wadą programu Lumia Beamer jest to, że nie nadaje się on do przesyłania filmów ani transmisji z gier. Pomiędzy wykonywaną akcją na telefonie a jej obrazem na większym ekranie można zauważyć delikatne opóźnienie. Jest ono zależne od szybkości połączenia internetowego i stopnia kompresji obrazów.

Pobierz Lumia Beamer

* Wszystkie zdjęcia należą do Microsoft Mobile.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu