Gra od twórcy książek Gry o Tron

Na targach E3 zobaczyliśmy wiele nowych tytułów, a zdecydowanie najlepszą konferencją był filar Microsoftu. Dzięki współpracy FromSoftware z George’m RR Martinem, został ukazany nowy tytuł w mrocznych czasach Elden Ring. George RR Martin jest znany między innymi z książek, na których podstawie został nakręcony popularny serial Gra o Tron, gdzie nie dawno miało miejsce zakończenie całego cyklu ostatnim ósmym sezonem.

Kolejny Dark Souls?

Po premierze Dark Souls 3 i jego dodatków, rozpoczęły się prace nad nowym tytułem przez studio. Po trailerze wiele nie jesteśmy w stanie wywnioskować, ale dzięki wywiadowi Pana Miyazaki, mamy kilka informacji. Planowany jest system rozwoju podobnym do Sekiro: Shadows Die Twice, lecz bez „tytułowego” bohatera. Rozgrywka prowadzona będzie z kamery trzecio osobowej, oraz w przeciwieństwie do Sekiro, Elden Ring zapowiada iść bardziej w stronę gatunku RPG’owego. Będziemy mogli wyposażyć naszego bohatera w różne bronie, stosować magię czy walczyć różnymi mechanikami, więc będziemy mogli dostosować elementy postaci do naszego stylu, podobnie jak w Dark Souls. Skala świata ma być ogromna i co najważniejsze twórcy postarają się o jego otwartość ,więc będziemy mogli swobodnie poruszać się po mapie.

Nacisk na głębię historii, skalę świata czy swobodę eksploracji mają być dużymi atutami. Walka z potężnymi bossami ma stawiać nam wyzwanie i będzie uznawana jako punkt kulminacyjny, każdej z naszych wypraw. Najbardziej w trailerze rzuca się w oczy fakt, rozpadających się fragmentów ciała co sprawia wrażenie, zepsutego świata. To w wszystko sprawia nas o dreszcze na plecach i fani Dark Souls powinni być zadowoleni z nadchodzącej gry, ale kiedy to nastanie? Elden Ring będzie dostępny na platformie PC, PlayStation 4 i Xbox One, lecz konkretna data premiery nie została ujawniona. Tytuł nadal skrywa wiele mrocznych tajemnic. 

*Grafiki pochodzą ze strony fromsoftware.jp

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu