Otwarty świat online w Fallout.

Studio Bethesda do tej pory stworzyła serię Fallout jedynie w trybie jednoosobowym. Został stworzony nowy projekt Fallout 76 w trybie online.

Firma Bethesda do tej pory wypuszczała swój produkt w trybie jednoosobowym. Po wojnie nuklearnej świat post apokaliptyczny, który zmienił się na przestrzeni lat. Przewidując wojnę, powstał projekt budowy schronów przeciwatomowych, które nazwano Kryptami. Zaprojektowane zostały przez Vault-Tec, które miały być samowystarczalne, powstało ich zaledwie 122. Każda z nich miała inne założenia i sposób funkcjonowania. Miasta popadły w ruinę, zwierzęta zmutowały, powstały całkiem nowe gatunki stworów. Walutą w grze są kapsle, które pochodziły z butelek popularnej nuka-coli. Do zarządzania ekwipunkiem i jako radioodbiornik, służył nam Pip-boy zakładany na rękę.

Wieloletnie wsparcie.

Doczekaliśmy się odsłony, w której głównym aspektem jest tryb wieloosobowy, w tym post apokaliptycznym świecie. Fallout 76 zaczyna się jak sama nazwa wskazuje w Krypcie 76, gdzie jej początkowym zadaniem była realizacja odbudowy Stanów Zjednoczonych. Wychodzimy z niej do Zachodniej Wirginii, aby dowiedzieć się co się stało z nadzorcą krypty. Podczas eksploracji możemy zasiąść do starych komputerów, aby dowiedzieć się różnych historii. Eksplorujemy świat podnosząc różnorodne śmieci, które następnie przerabiamy i ich surowce służą nam do wytwarzania przedmiotów. Oczywiście jest zapotrzebowanie na jedzenie i nawodnienie. Istnieją punkty akcji które pokazują jak długo możemy przykładowo sprintować. Oprócz normalnego pasku życia, zauważymy podczas eksploracji, pojawiający się RAD, który jest negatywnym efektem podróżowania po napromieniowanych miejscach bez odpowiedniego ubrania. Ogranicza nam ilość maksymalnego HP, gdzie efekt możemy usunąć miedzy innymi Anty-Radami. Opancerzenie bezpośrednie na postać nie jest jedyną formą ochrony. Znajdziemy również szkielety pancerza, który jest zasilany przez rdzenie fuzyjne, który ma swoje osobne wyposażenie i możemy ją zakładać.

NPC’ami głównie są roboty, lecz ma się to zmienić w najbliższym dodatku do gry. Sama mapa jest duża i im dalej wychodzimy od lokalizacji krypty, tym napotkamy coraz silniejszych wrogów. Jest aspekty budowania, gdzie możemy przy użyciu C.A.M.P, stworzyć dla siebie schronienie. Stawiamy fundament, ściany, umeblowanie, warsztaty do tworzenia uzbrojenia czy gotowania jedzenia oraz obronę w postaci na przykład wieżyczek. Fallout 76 głównie promuje styl gry PvE, aby zaangażować walkę PvP drugiego gracza, obaj muszą się na to zgodzić poprzez obustronny ostrzał, ponieważ jednostronny nie zadaje obrażeń graczowi.

Nadchodzą nowe rozszerzenia.

Został wprowadzony nowy tryb Battle Royal z aspektami rozgrywki obecnymi wyłącznie w Falloucie, który nazywa się Nuklearna Zima. W starciu biorą 52 osoby, które konkurują ze sobą. Zdobywają broń, budują C.A.M.P, aby się bronić i to wszystko po to, aby zostać nadzorcą Krypty 51. Najważniejszą informacją jest natomiast nowy dodatek do gry Wastelanders, który ma zmienić dotychczasową rozgrywkę. Główną atrakcją jest powrót ludzkich NPC’ów. Nowe główne questy, wybory oraz ich konsekwencje, nowe wyposażenie oraz bronie. Rozszerzenie będzie udostępnione za darmo do gry.

Gra posiada nadal wiele błędów i niedociągnięć.  Menu nie jest intuicyjne i poruszanie się klawiaturą po nim sprawia problemy. Optymalizacja nie jest także najlepsza, zdarzają się częste spadki FPSów, lecz gra jest na bieżąco patchowana i coraz więcej bugów jest naprawianych. Nadchodzące wielkie rozszerzenie Wastelanders zapowiada znaczące zmiany w grze. Fallout 76 jest dostępny w
Bethesda.net Launcher za 249,99 zł, lecz na przykład na G2A, możemy wyrwać tytuł za mniej niż 100zł.

Wymagania sprzętowe.
Minimalne:
• Procesor: Intel Core i7 4790 3,6 GHz, AMD Ryzen 3 1300X 3,5 GHz lub odpowiednik
• Karta graficzna: Nvidia GTX 780 (3 GB pamięci), AMD Radeon R9 285 (2 GB pamięci) lub odpowiednik
• Pamięć RAM: 8 GB
• Dysk twardy: 60 GB
Rekomendowane:
• Procesor: Intel Core i7 4790 3,6 GHz lub AMD Ryzen 3 1500X 3,5 GHz
• Karta graficzna: Nvidia GTX 970 (4 GB pamięci) lub AMD Radeon R9 285 (4 GB pamięci)
• Pamięć RAM: 8 GB
• Dysk twardy: 60 GB

*Grafiki pochodzą z fallout.bethesda.net

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu