Aplikacja GOG GALAXY 2.0

GOG GALAXY 2.0 umożliwi nam zarządzać naszymi znajomymi i grami z każdej platformy w jednej aplikacji. Beta testy niedługo ruszają.

Aktualnie żyjemy w czasach, gdzie aby rozegrać dany tytuł potrzebujemy mieć założone konto na platformie do tego zadedykowanej. Zależnie od gry, może to być Steam, Uplay, Origin, Battle.net czy najnowszy konkurent Epic Games Store. Wymagane są one do działania naszej gry, ponieważ łączymy nasz kod produktu z daną platformą. CD Project utworzyło swój własny sklep gog.com, którym motywem przewodnim jest sprzedawanie gier bez DRM. Pozwala to na instalowanie gier gdziekolwiek i kiedykolwiek nam się podoba bez potrzeby połączenia z Internetem.

Wszystkie platformy w jednym miejscu

Niedawno usłyszeliśmy o inicjatywie wprowadzenia wersja GOG GALAXY 2.0, która promuje się zrzeszeniem wszystkich dotychczas nam znanym platform, od Steama aż do Epica w jednym miejscu. Gdzie będzie zgromadzona cała nasza biblioteka gier ze wszystkich platform, po wcześniejszym połączeniu z nimi. Łatwe przemieszczanie się, dzięki jednemu launcherowi, oczywiście będziemy musieli posiadać daną platformę na swoim sprzęcie, ale nie można mieć wszystkiego. Daje nam możliwość śledzenia i przeglądania naszych statystyk. Pełna personalizacja umożliwiająca nam zmienianie wyglądu, filtrowania czy sortowania. Możliwość podglądu aktywności wszystkich naszych znajomych i ich osiągnięć, czasu rozgrywki czy w co grali.

GOG 2.0 będzie dostępny w wersji beta, dla ludzi którzy wcześniej wyrażą taką chęć i oczywiście mają już konto na GOG GALAXY. Planowanych jest jeszcze więcej możliwości, które aktualnie są oznaczone „wkrótce”.  Między innymi śledzenie premier nowych gier. Czatowanie ze znajomymi na której platformie by nie byli z jedną listą znajomych.

*Grafiki pochodzą z gogalaxy.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu