Jak smartfon może pomóc w treningu?

Najczęstsze zastosowania smartfonów to bez wątpienia obsługa sieci, rozmowy i gry, ale nie zapominajmy, że dzisiejsze urządzenia potrafią o wiele więcej. Odpowiednia aplikacja może przemienić nasz telefon w inteligentny asystent treningów, licząc np. przebyty dystans, prędkość, czy spalone kalorie.

Praktycznie wszystkie aplikacje tego typu bazują na odbiorniku GPS, zamontowanym w każdym nowoczesnym smartfonie. Później, na podstawie dystansu i czasu obliczają resztę interesujących nas danych, w tym spalone kalorie.

Jednym z najpopularniejszych programów jest Endomondo – dostępny zarówno na platformie Android, jak i Windows Phone oraz iOS. Posiada dwie wersje, darmową i płatną (miesięczny abonament), zawierającą m. in. bardziej zaawansowane statystyki i dane pogodowe.

Endomondo czyli jak smartfon może pomóc w treningu.

Endomondo jest bardzo proste w obsłudze. Po uruchomieniu aplikacji wystarczy nacisnąć jeden przycisk, żeby rozpocząć trening. W czasie naszej aktywności na wyświetlaczu pokazują się aktualne dane dotyczące czasu, dystansu i np. tempa oraz spalonych kalorii (wskazania można dowolnie konfigurować). Po zakończonym treningu możemy zobaczyć trasę, dokładne statystyki oraz podzielić się naszym wynikiem ze znajomymi.

Endomondo czyli jak smartfon może pomóc w treningu. Endomondo czyli jak smartfon może pomóc w treningu.

Warto wspomnieć o tym, że oprócz biegania czy jazdy na rowerze można wybrać także bardziej niestandardowe sporty, takie jak łyżwiarstwo czy nawet windsurfing.

Jeśli komuś nie przypadnie do gustu Endomondo może wybierać spośród wielu innych aplikacji o podobnym zastosowaniu, na przykład dostępnych na Androidzie Nike+ Running, czy wbudowanym w system Windows Phone programie Zdrowie i fitness. Programy te różnią się między sobą głównie interfejsem użytkownika oraz sposobem wyświetlania statystyk.

Endomondo czyli jak smartfon może pomóc w treningu. Endomondo czyli jak smartfon może pomóc w treningu.

Endomondo – linki do pobrania:

* Wszystkie zdjęcia pochodzą z Google Play.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu