Androidowa rozrywka rozwijająca myślenie cz.1 – Łamigłówki z zapałkami

Zobacz recenzję ciekawej rozgrywki dla lubiących pogłówkować. Łamigłówki z zapałkami – opis, wady i zalety gry, linki do pobrania.

W sklepie Google Play znajdziemy wiele tytułów gier mogących zapewnić nam rozrywkę. Jednak wśród zjadaczy czasu można bez problemu znaleźć również bardziej wymagającą rozgrywkę. W tej serii artykułów spróbuję przedstawić najciekawsze z nich według mojej subiektywnej opinii. Na pierwszy ogień idzie szeroko znana gra w układanie zapałek.

Recenzja Łamigłówki z zapałkami - gry rozwijająca myślenie.

Zasady gry.

Zasady gry są proste. Trzeba ułożyć zapałki w podany wzór lub poprawić równanie matematyczne. Sterownie jest również banalnie proste i ogranicza się do prostego wyboru zapałki lub pustego miejsca. Gra oferuje na dobrą sprawę trzy rodzaje rozgrywki: dodanie zapałek, usunięcie zapałek lub przesunięcie zapałek w inne miejsce. Więc co może być ciekawego w takiej produkcji?

Recenzja Łamigłówki z zapałkami - gry rozwijająca myślenie.

Po pierwsze ilość leveli. Autorzy gry zafundowali graczom aż 13 rozdziałów po 100 etapów co gwarantuje nam długi czas rozgrywki. Na przestrzeni poszczególnych etapów do naszych zadań należy budowanie trójkątów  i kwadratów lub rozwiązywanie równań matematycznych. Na pierwszy rzut oka etapy są do siebie podobne jednak nie raz przyjdzie graczowi zastanowić się jaki ruch powinien wykonać. Dla osób nie mogących znaleźć rozwiązania autor przewidział opcje podpowiedzi, na początku jest ich dziesięć jednak można uzyskać więcej poprzez polubienie aplikacji lub podzielenie się wynikami.

Recenzja Łamigłówki z zapałkami - gry rozwijająca myślenie.

Możliwości gry

Co do opcji zawartych w grze to naprawdę nie ma ich za wiele. Mamy możliwość wyłączenia dźwięku i na tym się chyba kończą opcje personalizacji. Sam wygląd aplikacji nie pozostawia wiele do życzenia, aplikacja jest prosta, wszystkie przyciski kontrolne są dobrze widoczne a ich ikonki sugerują ich opcje. Gra umożliwia podzielenie się naszymi wynikami z innymi użytkownikami.

Recenzja Łamigłówki z zapałkami - gry rozwijająca myślenie.

Jeżeli chodzi o czas rozgrywki to zależy on przede wszystkim od indywidualnych predyspozycji. Można odnieść wrażenie że gra jest monotonna. Poziomy nie są posortowane pod względem trudności. Poszczególne rozdziały różnią się od siebie zasadniczo tylko kolorami zapałek a sam system czy trudność gry nie ulegają zmianie.

Podsumowanie

Zalety:

-długi czas rozgrywki

-prostota sterowania

-pomaga ćwiczyć spostrzegawczość

Wady:

-powtarzalny schemat rozgrywki może nudzić niektórych graczy

Pobierz Łamigłówki z zapałkami ze sklepu Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.klabjan.movethematchespuzzles&hl=pl

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu