Lightroom w wydaniu mobilnym  – do zaawansowanej edycji zdjęć nie trzeba już wykorzystywać komputera

Lightroom to zaawansowany edytor zdjęć a także aplikacja przeznaczona do ich katalogowania. Dotychczas była dostępna wyłącznie na komputerach, jednak Adobe zdecydowało się wydać ją także na urządzenia z systemem Android i iOS.

Lightroom w wydaniu mobilnym. Zaawansowany edytor zdjęć.

Oczywiście zarówno w App Store, jak i w Google Play było i nadal jest wiele aplikacji do obróbki zdjęć, jednak nie pochodzą one od Adobe. Nowy Lightroom ma nad nimi dużą przewagę, przede wszystkim dlatego, że jest to aplikacja oficjalna i w pełni integrująca się ze swoim stacjonarnym odpowiednikiem. Niestety, do synchronizacji potrzebujemy płatnej subskrypcji Adobe Creative Cloud, ale dla osób, które już taką posiadają, Lightroom Mobile może być bardzo ciekawą propozycją.

Lightroom w wydaniu mobilnym. Zaawansowany edytor zdjęć. Lightroom w wydaniu mobilnym. Zaawansowany edytor zdjęć.

Ze względu na mniejszą powierzchnię ekranu i skromniejsze możliwości sprzętowe w urządzeniach mobilnych, na najnowszej aplikacji Adobe nie będziemy mogli używać wszystkich opcji znanych z wersji stacjonarnej. Nie są dostępne m.in. funkcje korekcji punktowej. Ze względu na małą ilość pamięci w urządzeniach mobilnych uniemożliwiono także edycję zdjęć RAW.

Lightroom w wydaniu mobilnym. Zaawansowany edytor zdjęć.

Mimo to Lightroom Mobile jest świetnym programem dla często podróżujących grafików i fotografów. Pozwala zmienić najważniejsze parametry zdjęcia bez zabierania ze sobą ciężkiego laptopa, a następnie kontynuować pracę na PC. Interfejs programu jest dostosowany do smartfonów  i tabletów, ikony są większe, a sama aplikacja czytelniejsza. Bez wątpienia ułatwia i przyspiesza to pracę nad projektami.

Linki do pobrania aplikacji

* Wszystkie zdjęcia pochodzą od Adobe.

Podziel się wiedzą z innymi

odpowiedź na "Lightroom w wydaniu mobilnym  – do zaawansowanej edycji zdjęć nie trzeba już wykorzystywać komputera"

Komentarz do postu