Nintendo Switch Lite

Nintendo postanowiło wprowadzić na rynek jeszcze bardziej mobilną wersję swojej konsoli, w znacznie korzystniejszej cenie.

Nintendo przybyło na rynek konsol swoim konkurencyjnym produktem. Koniec z dużymi nie poręcznymi konsolami jak PlayStation czy Xbox. Nintendo Switch, przenośna konsola, która dorównuje swoim przeciwnikom, gdzie ogromną zaletą jest wspomniana mobilność. Oczywiście możemy równie dobrze, korzystać z niej stacjonarnie na dużym ekranie lub zapakować w plecak i zabrać ją ze sobą w podróż i dzięki wbudowanemu akumulatorowi korzystać z niej. Cenowo wychodzi bardzo podobnie, w porównaniu do PlayStation 4. Ku naszemu zdziwieniu, postanowiono wypuścić wersję Lite. Czym się różni Nintendo Switch Lite od oryginału?

Jeszcze bardziej mobilny

Konsola Nintendo Switch Lite, będzie lżejsza i tańsza od swojego poprzednika. Zdecydowanie pozytywnym faktem ma być niższa cena. W Polsce jeszcze nie ujawniono oficjalnie ceny, lecz przy sprawdzaniu w polskich sklepach, możemy natrafić na oferty z ceną 999zł. Ma być pozbawiona złącza, służącego do podpięcia telewizora. „Joy-Cony”, które mogliśmy w dowolnej chwili odłączać od konsoli, tym razem będą przytwierdzone na stałe, dzięki czemu staje się w pełni konsolą przenośną. Niestety co za tym idzie, gry, które posiadały mechanikę czy kontrolę związaną z kontrolerami będą mocno ograniczone lub po prostu nie będzie dostępnego danego tytułu na „chudszej” wersji Nintendo Switch. W każdym bądź razie, oprócz tych pojedynczych mankamentów, będzie oferować podobną funkcjonalność i specyfikacje czy sam wyświetlacz, który jest jedynie mniejszy.

Nintendo Switch Lite, może się okazać dobrą alternatywą, jeżeli nie interesują nas gry, które nie obsługują „trybu ręcznego” i nie zależy nam na tytułach, które wymagają obsługi Joy-Conami. Cena powinna być zdecydowanym atutem i dosłowna pełna mobilność jaką będzie oferować konsola w swojej odchudzonej wersji. Dostępny będzie w trzech kolorach: żółtym, szarym oraz turkusowym. Premiera ma nastąpić 20 września 2019 z oficjalną ceną 199.99$. W Polsce, wartość produktu ukaże się z czasem.

*Grafiki pochodzą z nintendo.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu