Odzyskiwanie danych – Pandora Recovery

Pandora Recovery wydaje się programem z pozoru nieco bardziej skomplikowanym. Po uruchomieniu jednak zostaniemy od razu wprowadzeni do kreatora, który poprowadzi nas „za rączkę” przez cały proces i ułatwi możliwie jak najbardziej pracę z narzędziem i odzyskiwanie plików. Sam kreator umożliwia również przeprowadzenie skanowania głębokiego, co zwiększy szansę na powodzenie kosztem dłuższego czasu trwania operacji.

Odzyskiwanie plików - Pandora Recovery  

Bardzo wygodne jest drzewo z lewej strony programu, które umożliwia wygodne poruszanie się po strukturze woluminów i katalogów naszego systemu plików. Po przeprowadzeniu skanowania nośnika ułatwia pracę z programem i poszukiwania pożądanych danych. Program, podobnie jak poprzednik, umożliwia wyszukiwanie danych jedynie z konkretnej lokalizacji, jak i sprecyzowanie rozszerzenia pliku. Zostajemy również poinformowani o istotnych danych, w których skład wchodzą daty utworzenia i ostatniej modifikacji pliku, oraz co najważniejsze – stopień jego nadpisania wyrażony w procentach. Daje to użytkownikowi pewien pogląd na to, czy jest jakikolwiek sens odzyskiwać plik. Jeśli jednak mamy to szczęście i struktura danych nie została naruszona, wystarczy kliknąć dwukrotnie na interesujący nas plik, a po podaniu docelowego katalogu otrzymamy go spowrotem.

Pandora Recovery 2.2.1

Link do pobrania ze strony producenta:

http://www.pandorarecovery.com/download/

Zalety programu:

+ Niewielki rozmiar aplikacji;

+ Duża ilość udzielanych informacji;

+ Dobrze zbudowany kreator;

+ Wysoka skuteczność dzięki głębokiemu skanowaniu;

Odzyskiwanie danych

O teorii odzyskiwania danych możemy poczytać w jednym z naszych artykułów:

« Odzyskiwanie danych – teoria niezbędna do zrozumienia procesu »

Będziemy systematycznie publikować materiały na temat użytecznych programów do odzyskiwania danych, wraz z linkami do pobrania z internetu. Zainteresowanych zachęcamy do lektury działu programów do odzyskiwania danych.

« Programy do odzyskiwania danych »

 

 

 

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu