Porównywarka cen – jak tanio kupować

Kto z Was nie chciałby zaoszczędzić trochę pieniędzy? W internecie jest wszystko możliwe, jeśli chcesz zacząć e-zakupy ważne jest abyś znał podstawy kupowania przez internet. Jedną z tych podstaw jest porównywarka cen. Warto poświęcić trochę uwagi takim portalom i nauczyć się z nich korzystać. Powód jest jeden – OSZCZĘDZANIE. Tak więc do dzieła.

Jako przykład do omówienia porównywarki cenowej posłużył nam portal ceneo.pl. Jest wiele takich portali, wystarczy wpisać w google frazę „porównywarka cen” by znaleźć pasujący nam serwis.

 1. Wchodzimy na stronę internetową www.ceneo.pl
 2. W wyszukiwarce – (zaznczone na zielono) wpisujemy poszukiwany przedmiot (ja wybrałem „garnki tefal”) i klikamy Szukaj.
  Porównywarka cen - jak tanio kupować
  Wyszukiwanie produktu na Ceneo.pl
 3. Spośród wielu ofert wybieramy interesujący nas produkt klikając na nim.
 4. Otwiera się nowa strona prezentująca wykaz sklepów online, które oferują wybrany przez nas produkt. Przy każdym sklepie widnieje opinia o nim oraz cena naszego produktu w tym sklepie. Jeśli jesteśmy zainteresowani kupnem to klikamy w Idź do sklepu znajdujące się obok od ceny.
  Porównywarka cen - jak tanio kupować
  Wykaz sklepów oferujących szukany produkt.
 5. Samego zakupu dokonujemy już w wybranym sklepie.

Tym sposobem możemy sprawić iż nasz budżet nie zostanie bezsensownie nadszarpnięty dzięki uprzedniej możliwości porównania cen i świadomego wybrania sklepu. Wolny rynek daje sprzedawcom możliwość dowolnego określania ceny swoich produktów, co jak widzimy w powyższym przykładzie powoduje powstawanie niemałych różnic w cenie za ten sam produkt. Porównywarka cenowa omówiona powyżej daje nam, konsumentom możliwość korzystnego wyboru. Ceneo nie jest jedynym portalem w sieci oferującym taką funkcjonalność, posłużyło nam jedynie jako przykład. Portale takie jak Skąpiec.pl, Okazje.info.pl, Nokaut.pl, Kupujemy.pl i wiele innych oferuje również możliwości porównywania cen. Korzystajmy więc z tych możliwości i kupujmy świadomie.

Podziel się wiedzą z innymi

2 odpowiedzi na "Porównywarka cen – jak tanio kupować"

Komentarz do postu