Powiększenie czcionki na ekranie

Porada szczególnie przydatna osobom starszym i słabiej widzącym. Powiększenie czcionki na ekranie, bez zmiany efektów wizualnych.

 1. Na pulpicie w dowolnym wolnym miejscu (nie klikamy na żaden folder czy plik) klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy Rozdzielczość ekranu (w Windows XP należy wybrać WłaściwościPowiększenie czcionki na ekranie. Krok po kroku.
 2. Po kliknięciu na Rozdzielczość ekranu pojawią się nam ustawienia ekranu gdzie wybieramy Zmień wielkość tekstu i innych elementów Powiększenie czcionki na ekranie. Krok po kroku.
 3. Przechodzimy na zakładkę Ustaw niestandardowy rozmiar tekstu (DPI) w którym wybieramy rodzaj powiększenia i zatwierdzamy przyciskiem Ok.
  • 100% – aktualne powiększenie
  • 125% – średnie powiększenie
  • 150% – duże powiększeniePowiększenie czcionki na ekranie. Krok po kroku.
 4. Po wybraniu powiększenie klikamy Zastosuj.Powiększenie czcionki na ekranie. Krok po kroku.
 5. Pojawi się takie ostrzeżenie od Windows, najlepiej jest wybrać „Wyloguj teraz” bo później automatycznie zastosuje nam to dane. Powiększenie czcionki na ekranie. Krok po kroku.

Opcja powiększenia czcionki jest przydatna dla osób niedowidzących lub posiadających monitor daleko od oczu, opcja ta nie pogarsza efektu wizualnego, tylko go powiększa.

Podziel się wiedzą z innymi

odpowiedź na "Powiększenie czcionki na ekranie"

Komentarz do postu