Gry rodzinne – zręcznościowe i party games.

Przygoda z Pixar, czy gra na imprezę. Omawiamy rodzinne gry zręcznościowe i bijatyki doskonałe na weekend w rodzinnym gronie.

Rush: A Disney Pixar Adventure – w małym parku rozrywki.

Gra dla dorosłych i dzieci w wieku 7+.

W Rush: A Disney Pixar Adventure wchodzimy w skórę małego dziecka, które przybywa do parku rozrywki producenta filmów dla dzieci, firmy Pixar. Poznajemy tam nowych przyjaciół, z którymi bierzemy udział w wielu fantastycznych przygodach.

Rozgrywkę rozpoczynamy od utworzenia własnej postaci. Możemy być chłopcem albo dziewczynką. Po dopasowaniu wyglądu i płci do naszych upodobań otrzymujemy sześć alternatywnych postaci. Po jednej dla każdego z pixarowych filmów.

Wreszcie wchodzimy do parku, gdzie możemy do woli bawić się na filmowych scenach. Jest ich również 6 i każda proponuje wyjątkową przygodę. Bierzemy w niej udział w postaci bajkowego bohatera.

Wśród zaproponowanych minigierek wprost z filmowej sceny wymieniamy te z: Aut, Gdzie jest Dory, Iniemamocni, Ratatuj, Odlotu i oczywiście Toy Story. W każdej przygodzie towarzyszą nam Rodzinne gry zręcznościowe także dla najmłodszych graczy. postacie AI, które dopingują nas w walce.

Na mapkach stworzonych w stylu torów, zbieramy znajdźki i monety, przez co podnosimy ostateczną punktację za poziom. Wspinamy się, pływamy, latamy, jeździmy w malutkich samochodach na baterie, chodzimy po linach. Sprawdzana jest nasza zręczność, szybkość i balans.

Poziomy są kolorowe i osadzone wprost w świecie znanym z bajek. Jest to produkcja szczególnie polecana graczom, którzy znajdą tu dla siebie wyzwanie. Możliwość ponownej gry oraz odblokowania kolejnych postaci może być dla nich doskonałą nagrodą. Trzeba jednak pamiętać, że w grze można spotkać bajkową brutalność, co jest powodem polecenia jej dla nieco starszych dzieci.

Grę można przechodzić przy użyciu sterowania ruchowego z wykorzystaniem funkcji Kinect w nowoczesnych konsolach XONE lub przy użyciu zwykłego pada.

Marooners – gra imprezowa dla 6 osób.

Dla dzieci w wieku 3+

6 graczy, 25 plansz, pełno monet i klejnotów, spadających z nieba kamieni i turlających się na postacie owalnych głazów. To wiele mówi o Marooners, które jest jedną z gier z gatunku party. Polecana wyłącznie do gry w multiplayerze  z uwagi na bardzo słabo zaprojektowanych przeciwników AI, którzy co rusz wpadają na blokady czy sami pozbywają się szans na zwycięstwo.

Gra może cieszyć przerysowanymi i kolorowymi postaciami oraz lokacjami pełnymi tropikalnych elementów. Prócz tego znajdą się tu także: rzeka lawy i mroźne, arktyczne lodowce. Rozgrywka polega na jednoczesnej walce w rodzinnym gronie oraz unikaniu rozmaitych zagrożeń środowiskowych. Na każdej z plansz są one różne.

Grać można w maksymalnie 6 osób w dwóch różnych trybach gry. Do gry multiplayer da się dołączyć także przez sieć internetową. Polega ona na zbieraniu jak największej liczby skarbów lub walce między graczami, gdzie wygrywa ostatni, który pozostał na planszy. Zwycięzca ma też szansę na zdobycie wielkiej skrzyni pełnej złota.

Marooners to przyjemna zręcznościówka, która nagradza tych, którzy poszukują znajdziek. Dają one bowiem wiele bonusów w walce, takich jak zwiększenie prędkości postaci, zdobycie wybuchowych bomb, czy mocniejszego uderzenia.

Gra została zaprojektowana w 2016 roku z myślą o komputerach osobistych i w niecałe dwa lata później ukazała się także na XONE oraz PS4. Może pochwalić się udanym trybem multiplayer. Jest całkowicie pozbawiona fabuły. Ma wiele postaci i rozmaitych broni, które odblokowujemy, po prostu grając. Stworzona w kolorowej, tropikalnej grafice, została przedstawiona w rzucie izometrycznym, w niektórych planszach, zmieniając obraz na rzut z boku.

*Filmiki z kanałów YouTube: Xbox, M2H

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu