Songs of Conqeust gra pokroju Heroes of Might and Magic

Gra Songs of Conqeust to pixel-artowy świat, gdzie zmierzymy się z przeciwnikami i zostanie nam opowiedziana równie wciągająca historia.

W Polsce bardzo popularnym tytułem była seria gier strategicznych Heroes of Might and Magic wydana przez The 3DO Company , gdzie pierwsza część miała swoją  premierę w 1995 roku. Do tej pory organizowane są turnieje w trzeciej części serii, czyli  Heroes of Might and Magic III. Turowy system poruszania się jak i walk w świecie science fantasy. Kolejne części nie przyjęły się zbyt dobrze, lecz oto wchodzi na rynek nowy przedstawiciel „dawnych czasów”. Na PC Gaming Show ukazał się trailer Songs of Conquest, gdzie widać inspirację pierwszymi częściami Heroes of Might and Magic.

Pixelowa zjawiskowa grafika.

Na pierwszy rzut oka zauważamy, że tytuł jest wykonany w stylu pixel art. Świat prezentuje się cudownie, dzięki niesamowitym efektom. Padający deszcz, poruszające się drzewa, wodospady, płony ogień, ptaki i wiele więcej. Przy połączeniu tego wszystkiego widzimy jak cały świat żyje. Mapa zdaje się wyglądać podobnie do HoMM’a. Gra oczywiście również ma być turową strategią, gdzie będziemy budować Nasze królestwo, tworzyli armię i kontrolowali potężnych magów, których nazwano „Wielders”, prawdopodobnie będą funkcjonować podobnie do bohaterów z HoMM’a. W skrócie my sterujemy „Wielders”, a oni kontrolują armią. Podczas walki „Wielders” wykorzystują magię „Esencja”, która przy połączeniu z esencją żołnierzy daje nam dostęp do potężnych zaklęć. Tryb wieloosobowy będzie wprowadzony z czasem. Na koniec ujrzeliśmy zmianę ze słonecznej mapy na mroczny nocny świat, więc prawdopodobnie będzie zmienna pora dnia. Twórcy nazywają swoją grę jako Klasyczną Przygodową Strategię, gdzie musimy mądrze zarządzać jednostkami i budową budynków. Bardzo urzekł mnie soundtrack w trailerze i jeśli podobne piosenki będą w grze jestem jak najbardziej skłonny dać szanse grze Sounds of Conquest.

Kiedy premiera?

Data premiery jest przewidziana na koniec 2020 roku, lecz już teraz możemy się zapisać do zamkniętej bety poprzez dodanie swojego e-maila na stronie i developerzy poinformują Nas, kiedy będzie opcja zagrania w tytuł.

*Grafiki pochodzą z songsofconquest.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu