Spybot – sposób na robaki internetowe i konie trojańskie.

Czy jest możliwa darmowa ale skuteczna ochrona komputera przed robakami internetowymi i koniami trojańskimi. Zobacz recenzję programu Spyboot.

Spybot jest narzędziem które gości na moich komputerach już od 2008 i uważam, że zostanie jeszcze dłużej. Dlaczego?
Program ten jest idealny narzędziem do pozbywania się z naszego komputera wszelakich robaków takich jak keyloggery, dialery czy konie trojańskie. Co więcej mamy również darmową wersję programu – link pod artykułem.

Spybot - darmowa ochrona komputera.

Największą zaletą programu są regularne aktualizacja oraz największa obecnie baza informacji o robakach.  Co prawda instalacja aktualizacji zajmuje dłuższą chwilę jednak możemy to wybaczyć tak skutecznemu programowi. Bowiem możemy przeskanować system pod kątem spyware/malware, wykonać tą samą operację z pojedynczym plikiem , podać podejrzane pliki kwarantannie, usunąć rootkity, a nawet zarządzać autostartem.

Jeżeli chodzi o ustawienia praktycznie wszystko możemy ustawić dokładnie pod nasze upodobania. Możemy zmienić język, serwer aktualizacji, zakres skanowania, wyłączyć integrację z systemem, skanować przenośne przeglądarki, a nawet  dostosować komunikaty program. Naprawdę imponuje mi liczba dostępnych opcji w ustawieniach, aczkolwiek dla przeciętnego użytkownika jest ich po prostu za dużo i na początku ciężko się połapać w tych wszystkich zakładkach. Mogło by być to zrobione bardziej przejrzyście.

Spybot - darmowa ochrona komputera.

Niewątpliwym atutem jest fakt, że program dostępny jest w języku Polskim. Niestety tłumaczenie w niektórych miejscach jest niedokładne lub kuleje. Bardzo przydatną opcją jest również tworzenie tak zwanych logów, jeżeli nie poradzimy sobie z problemem, możemy wrzucić taki log w odpowiednim temacie na forach IT i prawie na pewno uzyskamy wsparcie od innych userów.

Pobierz Spybot ze strony producenta:

https://www.safer-networking.org/

Ocena 8/10

+regularne aktualizacje
+bogata baza definicji
+mnóstwo opcji personalizacji
+dostępny w języku Polskim
-instalowanie aktualizacji trwa dosyć długo
-niezbyt przejrzyste ustawienia
-kulejące Polskie tłumaczenie

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu