Streets of Rogue

Zbierz towarzyszy i rusz w miasto, aby obalić okrutnego tyrana w grze Streets of Rogue, która jest dostępna zarówna na PC jak i PS4, XONE czy Switch.

Czy znudziły Cię typowe gry pozbawione głębi? Chciałbyś usiąść przy komputerze, zagrać kilka minut w przyjemną gierkę i obudzić się po paru godzinach? Jeżeli oba pytania są twierdzące to czas, aby wybrać swoją postać i wyruszyć w miasto, aby powalić nikczemnego tyrana z tronu. Produkt powstał inspirując się takimi tytułami jak Binding of Isaac oraz Nuclear Throne, wraz z elementami RPG podobnych do tych w Deus Ex. Przyjrzymy się bliżej Streets of Rogue, który zbiera bardzo pozytywne recenzje.

Rozgrywka

Na początku dostajemy, krótki wstęp ukazujący podstawowe mechaniki rozgrywki. Sterowanie, używanie ekwipunku oraz dowiadujemy się co jest naszym głównym celem. Zdenerwowani niespełnieniem obietnicy burmistrza (dowiecie się jakiej czytając dialogi) postanawiamy wyruszyć, aby go zdetronizować. Po zakończeniu tutorialu przenosimy się do naszej głównej „bazy”. Grę możemy rozpocząć samodzielnie lub w kooperacji ze znajomymi. Poszczególne „piętra” są generowane proceduralnie, więc nigdy do końca nie wiadomo z jakimi przeciwnościami się spotkamy.

Wybieramy swoją postać z kilku początkujących, gdzie podczas gry możemy ich odblokować znacznie więcej i ruszamy w miasto (tak, możesz zagrać gorylem). Każda z postaci ma swój własny początkowy ekwipunek, który pozwala nam na wiele różnych sposobów przejść grę oraz specjalne umiejętności, chociażby kradzież pieniędzy jako złodziej . Wszystkie postacie wpływają na siebie i reagują, dzięki zaawansowanej sztucznej inteligencji, lepiej nie wchodzić między wojny gangów. Misje są charakterystycznie zaznaczone na mapie, jak i w grze, które musimy wypełnić, aby przejść do następnego piętra. Zniszczyć generator, zdobyć łup czy wyeliminować jakąś personę. Za zdobyte pieniądze, możemy przekupywać ludzi, aby nam pomagali, kupować jedzenie, broń czy wyleczyć się u medyka. Między każdym piętrem mamy do wyboru jeden z trzech wylosowanych umiejętności, które pozostają do końca rozgrywki.

W głównej bazie, mamy możliwość wykupowania dodatkowych umiejętności czy przedmiotów za zakazaną walutę McNugs. Będą one miały swoją szansę na wylosowanie podczas rozgrywki, co daje nam kolejne urozmaicenie naszych przygód.  

Ciepłe przyjęcie

Streets of Rogue jest jedną z niewielu gier, która zbiera tak liczne laury. Pozytywnych komentarzy na steamie jest aż 95%, co jest bardzo satysfakcjonującym wynikiem. Płynne poruszanie się po mapie, interesujące efekty, piękny pixel art, który zamyka niesamowita i wciągająca muzyka. Kolejne próby zachęcają nas do powracania, aby nareszcie przedostać się przez wielkie miasto, aby położyć kres rządów tyrana. Gra jest dostępna na komputery stacjonarne, PlayStation 4, Xbox One jak i Nintendo Switch. W wersji na PC grę można nabyć na Steamie za 71,99 złoty.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu