The Surge 2. Kolejny souls-like.

Nowe technologie w połączeniu z grą typu souls-like, daję w wyniku The Surge 2. Kontynuacja nie zaskakuje, ale jest wystarczająco dopieszczona

The Surge 2 to gra o słabo zarysowanej fabule i nastawieniu na walkę wręcz przy pomocy broni białej. Jest to udana kontynuacja, która wiąże w sobie wiele udanych cech poprzedniczki i trochę nowych chwytów, które dodają grze smaczku. Trochę szkoda, że fabularnie gra bardzo kuleje, ale w zamian w bardzo dobry sposób nawiązuje do kanonów gatunku souls-like, wiążąc gracza w wymagającej i niełatwej walce.

W więzieniu.

Gdy samolot z głównym bohaterem na pokładzie leci nad Jerycho, ulega awarii. Po awaryjnym i nieudanym lądowaniu nasza postać zostaje aresztowana i budzi się kilka tygodni później w tamtejszym więzieniu. Okazuje się, że miasto zostało opanowane przez maszyny, które znów zbuntowały się przeciw własnym twórcom. Ucieczka z Jerycho może okazać się bardzo trudna do wykonania.

Morderczy egzoszkielet.

Podczas ucieczki znajdujemy i wszczepiamy we własne kości egzoszkielet, który z czasem ulega ulepszeniom i zwiększa nasze zdolności bojowe. W walce zbieramy białą broń, często odcinając ją od ciała poległych przeciwników. Ponadto magazynujemy Punkty modułowe, dzięki którym jesteśmy w stanie zrobić z siebie prawdziwą maszynkę do zabijania. Postać charakteryzują współczynniki takie jak wytrzymałość, zapas energii i żywotność. Ich umiejętne wykorzystanie w walce pozwala na korzystanie ze zdolności specjalnych egzoszkieletu oraz zachowania obrony i ataku.

Ulepszenia na miarę bardziej zabójczych chwytów.

Wraz z postępem gry dokonujemy ulepszeń, które wpływają na nasze ogólne statystyki. W walce możemy skupić się na którejś z kończyn, którą np. chcemy odciąć w celu zdobycia wartościowej broni. Możemy także atakować słabe punkty, dzięki czemu walka powinna być szybsza i łatwiejsza. Dzięki dobrym blokom i unikom możemy dokonać kontrataku na odkrytym przeciwniku, co pozwala rozprawić się z silniejszymi i szybszymi oponentami. Gra co rusz wrzuca nas w wir walki i zmusza do pokonywania coraz trudniejszych przeciwników i bossów.

Odrobinę misji pobocznych.

Fabułę poznajemy w rozmowach z mało licznymi przyjaznymi NPC, którzy często okazują się handlarzami. Czasem zlecają nam dodatkowe misje, które jeszcze bardziej pozwalają zagłębić się w fabułę. Jest jej jednak jak na lekarstwo i nie należy spodziewać się głębokich i długich wątków z wielokrotnym wyborem.

Trochę lepsza od jedynki.

Patrząc z boku na The Surge 2, czasem wydaje się, jakby była tylko odrobinę bardziej dopieszczoną jedynką. Dużą satysfakcję sprawiają wszelkie ciosy kończące i trzeba mieć nerwy na wodzach, bo czasem krew leje się strumieniami. Brutalna walka i brutalność wykańczania przeciwników chyba nie ma granic, gdy rozrywamy ich ciała na dwie połówki lub odcinamy kończyny, tylko dlatego, że spodobała nam się ich broń.

Stonowana grafika.

Gdy na ziemię lecą głowy i mamy chwile wytchnienia możemy zastanowić się nad szczegółowością i dokładnością grafiki. Widać ją w każdej broni i elementach egzoszkieletu, ale także w otoczenie i ruinach miasta Jerycho. Grafika jest stonowana, kolory, jakby utraciły blask. Wszystko oddaje atmosferę śmierci i pożogi, jaką pozostawiamy po sobie, siejąc je na każdym kroku.

Podsumowanie.

The Surge 2 z pewnością powinna być na celowniku graczy, którzy lubią stawiać sobie wyzwania. To mało “przyjemna” przygoda, która wiąże się z ubiciem wielu przeciwników. Przedstawiona w stonowanych barwach i przy bardzo dokładnej grafice pozwala upajać się widokiem krwi, która leje się z odciętych części ciała naszych adwersarzy. To zdecydowanie gra dla dorosłych osób o mocnych nerwach, którzy lubią czasem komuś skopać tyłek. Osadzona w przyszłości w realiach sci-fi pozwala zaspokoić zapotrzebowanie na walkę z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Zalety
– Nastawienie na wymagającą walkę.
– Oprawa graficzna na wysokim poziomie.
– Świetne efekty specjalne i efekty ciosów kończących.
Wady
– Liniowa rozgrywka mimo kilku skrótów.
– Nie dla graczy o słabych nerwach.
Minimalne wymagania
Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
System operacyjny: Windows 7/8/10 (64-bit)
Procesor: AMD FX-8320 (3.5 GHz) lub Intel i5-4690K (3.5 GHz)
Pamięć: 8 GB RAM
Karta graficzna: 2 GB, AMD Radeon R9 280 lub NVIDIA GeForce GTX 950
DirectX: Wersja 11
Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni
Dodatkowe uwagi: Wymaga karty graficznej kompatybilnej z technologią Vulkan.

* Zdjęcia z oficjalnej witryny gry: thesurge-game.com. Wymagania minimalne z Platformy Steam. Zdjęcia z oficjalnej witryny gry: thesurge-game.com

Podziel się wiedzą z innymi

odpowiedź na "The Surge 2. Kolejny souls-like."

Komentarz do postu