RPG Clicker – gimnastyka dla naszych palców

Dbasz o swoje ciało poprzez dietę i ćwiczenia? Nie zapominaj, że i Twoje palce mogą się czasem pomęczyć. Znasz to błogie uczucie po ciężkim wysiłku fizycznym? Przekonajmy się, czy również tutaj czegoś takiego doświadczymy

Tym razem przyjrzymy się produkcji niezależnego studia Epic Pixel, które zostało założone przez dwóch braci – Nicka i Chrisa. Na ich koncie możemy się dopatrzeć aż 20 produkcji. Znaczna większość z nich to darmowe gry. Tak jest też w tym przypadku. RPG Clicker to typowy „klikacz”, gdzie najważniejszym elementem jest właśnie jak najszybsze dotykanie naszego ekranu.

 

RPG Clicker - recenzja gry na Android, iOs, WindowsPhone.
Zaklikać go na śmierć!

 

Czyli wystarczy tylko klikać w dowolne miejsce, aby przejść grę?

Mniej więcej tak. Poza zwykłym atakiem (klikaniem) możemy atakować swoimi zaklęciami. Zapowiada się skomplikowany proces, prawda? Nic bardziej mylnego, wybieramy jeden z trzech rodzajów (Fire, Ice, Lightning) i jego rang, które kupujemy za złoto. Teraz wystarczy tylko kliknąć w książkę na dole ekranu i magia zacznie zadawać obrażenia. Jeżeli chcemy przestać, wciskamy drugi raz w ikonkę. Proces puszczania zaklęć powoduje, że tracimy manę, która uzupełnia się, gdy nie korzystamy z księgi.

Po pokonaniu przeciwnika otrzymujemy złoto i doświadczenie, a następnie pojawi się następny.

Zdobyty poziom daje nam jeden punkt, który możemy rozdać w jedną z trzech możliwych statystyk:

  • inteligencję, która zwiększa nam obrażenia z zaklęć i daje manę;
  • siłę – więcej zadajemy poprzez kliknięcia i mamy więcej życia;
  • zręczność – większa szansna na trafienie krytyczne i mniejsza na spudłowanie.

Natomiast złoto pozwala nam na zakup i ulepszenie miecza i magii, a także odblokowywanie następnych lokacji.

 

RPG Clicker - recenzja gry na Android, iOs, WindowsPhone.
Nie szata zdobi człowieka, a jego poziom

Czy klikanie może być trudne?

Rozgrywka nie polega na bezmózgim klikaniu, aby przejść dalej. Wymaga to odrobinę więcej myślenia. Gdy zauważymy, że potwory umierają, zanim nawet zdążymy wyciągnąć miecz lub poprosić magiczną księgę o pomoc, to znak, że jesteśmy gotowi zmierzyć się z innymi kolorami pikseli. Wystarczy wydać parę mnóstwo złota, aby móc przejść do następnego rejonu. W grze mamy 7 krain, które zawierają w sobie 5 etapów. Na początku każdego z nich stoi „epicki” boss. Zatem nie wystarczy zebrać wystarczającej ilości złota i przejść dalej, aby odnajdować lepsze przedmioty i zyskać więcej golda za przeciwników.  Boss może okazać się za trudny, przez co nasze wojownicze ambicje zostaną ostudzone. Wtedy wracamy do starego rejonu i klikamy dalej.

Na swojej drodze spotkamy wrogów o różnym, choć podobnym poziomie trudności (w obrębie jednego rejonu), a także skrzynie, które nie istnieją po to, aby nas zabić. Niestety nie można zachować się honorowo i pozwolić leżeć jej dalej. Większości ucieszy ten barbarzyński gest, jakim jest pokonanie bezbronnej skrzynki, gdyż okaże się, że ma bogate wnętrze. Przeważnie będziemy musieli bić dłużej niż przeciętnego przeciwnika, jednak tym razem nie będzie nikogo, kto odpowie na naszą agresję. Po jednostronnym pojedynku naszym oczom ukaże się przedmiot o różnych właściwościach. Istnieje 6 rodzajów wyposażenia: hełm, zbroja, tarcza, buty, przedmiot zwiększający atak, a drugi magię. W tym przypadku nazwa gry oddaje klimat prawdziwego RPGa – zabijamy potwory i szukamy skrzyni pełnych legendarnych artefaktów.

 

RPG Clicker - recenzja gry na Android, iOs, WindowsPhone.
Spójrzcie na te detale!

 

Czy faktycznie są tu elementy Role Playingu i co oferuje nam gra w późniejszym etapie rozgrywki?

 Jeżeli znalazł się ktoś, kto poczuł klimat tej gry i wczuł się w główną postać, będę pod wielkim wrażeniem. Na próżno szukać tu zadań, opisów, jakichkolwiek dialogów. Gracz natomiast musiałby być pięcioma sklejonymi pikselami, bo właśnie jego podobni znajdują się w świecie gry. Może dźwięk epickich krain lub magicznych zaklęć ratuje tę grę? Zdecydowanie nie. Szczerze polecam wyciszenie urządzenia mobilnego podczas rozgrywki. Już po paru sekundach trzeszczące odgłosy mogą zdenerwować najbardziej opanowanych ludzi. Jestem szczerym fanem klimatów RPG, jednak tutaj bardzo się zawiodłem.

 

Gra w późniejszym etapie rozgrywki oferuje nam dokładnie tyle samo, co na początku. Aby pokonać przeciwników znajdujących się w dalszych krainach musimy być silniejsi. Bijemy więc słabszych, ulepszamy statystyki i znów walczymy, aby pokonać lepszych. Nie doświadczymy prawie żadnej różnicy między pierwszą a ostatnią walką.

Ocena: 4,5/10

+ satysfakcja ze zdobytego przedmiotu;

+ możliwość rozwijania postaci na różne sposoby;

+ prosta mechanika, gra idealna na zrelaksowanie się;

– grafika na bardzo słabym poziomie;

– dźwięków należy unikać;

– szybko się nudzi, gdyż robimy w kółko to samo;

– brak elementów RPG (poza walką i ekwipunkiem);

– bardzo szybko się nudzi.

 

Pobierz RPG Clicker za darmo z Google Play

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.epicpixel.rpgclicker&hl=pl

Pobierz RPG Clicker za darmo z iTunes

Pobierz RPG Clicker za darmo z WindowsPhoneAPK

http://windowsphoneapk.com/APK_RPG-Clicker_Windows-Phone.html

* Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony Google Play

 

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu