Serial o Wiedźminie

Platforma streamingowa Netflix, postanowia nakręcić serial o Wiedźmin-ie, który jest adaptacją książek o Białym Wilku Andrzeja Sapkowoskiego

Wszyscy już dobrze znamy postać Geralta z Rivii o kocich oczach, przedstawionego w książkach Andrzeja Sapkowskiego. Zmutowany wędrowiec o dwóch mieczach na plecach, polujący na potwory za godne wynagrodzenie. Cały w bliznach, posługujący się dziwnymi znakami manipulując żywiołami i pijący eliksiry. Największym znakiem rozpoznawczym całej historii stała się jednak gra Wiedźmin 3: Dziki Gon od CDProject RED. Niesamowita ogromna produkcja stała się popularna na cały świat i wszędzie już jest znany Biały Wilk. Występuje gościnnie w produkcjach takich jak Monster Hunter World czy Soulcalibur VI. Aktualnie powstaje nowy serial The Witcher który zbliża się do platformy streamingowej Netflix, który dostarczy nam ponownie rozrywki w innej odsłonie.

Jak powstaje serial?

Zacznijmy, że autor książek o przygodach Wiedźmina, Andrzej Sapkowski jest konsultantem kreatywnym całej produkcji, która jest adaptacją historii. W rolę główną wcieli się w tytułowego Wiedźmina jest Hennry Cavill głównie znany z roli Supermana. Pierwszy teaser ukazał aktora bez dużej charakteryzacji i efektów, więc odczucia ludzi były mieszane.  Nie tak dawno dowiedzieliśmy się o zakończeniu głównych zdjęć, które odbywały się między innymi w Polsce, a dokładną lokacją był Zamek Ogrodzieniec. Z ważniejszych postaci, w które wcielą się aktorzy to Freya Allan jako Ciri, Anya Chalotra jako Yennefer, Joey Batey jako Jaskier oraz Anna Shaffer jako Triss Merigold. Na bieżąco całą produkcję mogliśmy obserwować na twiterze showrunnerki serialu Lauren Schmidt Hissrich. Dzięki stronie, jak i kanałowi na youtube RedanianIntelligence dowiadujemy się aktualności o postępach produkcji. Nie tak dawno filmiki pokazujące stacjonowanie wojsk w osłonie nocnej, a nie ujrzeliśmy zbroje nilfgaardzkich żołnierzy w akcji. Już teraz możemy napotkać pesymistyczne odczucia po obejrzeniu nagrań, lecz nie powinno się zawczasu oceniać, ponieważ wszystko dzieje się w magii postprodukcji.

Gdzie i kiedy premiera?

Serial ukaże się na platformie streamingowej Netflix, gdzie widnieje krótki opis produkcji: „Wiedźmin Geralt, zmutowany łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra.”  Natomiast premiera jest oficjalnie zapowiedziana na ostatnie trzy miesiące bieżącego roku. Aktualnie potwierdzono, że premiera nastąpi w grudniu.

*Grafiki pochodzą z redanianintelligence oraz twitter.com/netflix

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu