Windows 10 – tworzenie nośnika instalacyjnego.

Opcja aktualizacji systemu poprzez Windows Update jest zapewne dla każdego z nas najwygodniejszą i najszybszą opcją do pozyskania dziesiątej odsłony „okienek”, bywają jednak sytuacje w których zmuszeni jesteśmy skorzystać z drugiej opcji pozyskania najnowszego dziecka Microsoftu.Możemy mieć zbyt mały dysk, aby pliki instalacyjne zdołały się rozpakować, możemy nie mieć dostępu do internetu akurat w tym komputerze bądź  też musimy wykonać czystą instalację Windowsa z powodu infekcji bądź innych przyczyn. Gigant z Redmond wyciąga do nas pomocną dłoń i udostępnia proste narzędzie dzięki, któremu możemy utworzyć nośnik instalacyjny.

Krok pierwszy

Uruchamiamy przeglądarkę internetową i przechodzimy pod adres https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10. Następnie wybieramy wersję narzędzia w zależności od tego jaką mamy wersję systemu (32/64 bity).

Tworzenie nośnika Windows 10. Instrukcja krok po kroku.

Krok drugi

Uruchamiamy program oraz zaznaczamy opcję „Utwórz nośnik instalacyjny dla innego komputera

Tworzenie nośnika Windows 10. Instrukcja krok po kroku.
Dzięki wybraniu drugiej opcji będziemy mogli pobrać obraz systemu w formacie ISO

W kolejnym oknie wybieramy język systemu, wersję oraz architekturę. Zatrzymam się dłużej przy wyborze wersji systemu jeżeli obecnie posiadamy Windows 7 Starter, Home Basic, Home Premium bądź Windows 8.1 Home wybieramy opcję Home jeżeli zaś posiadamy Windows 7 Professional/Ultimate bądź Windows 8.1 Pro wybieramy wersję Pro. Należy się tego trzymać gdyż jeżeli wybierzemy nieodpowiednią wersję nie będziemy w stanie aktywować systemu.

Tworzenie nośnika Windows 10. Instrukcja krok po kroku.

Kolejnym krokiem jest wybranie nośnika z którego będziemy instalować dziesiątkę.

Tworzenie nośnika Windows 10. Instrukcja krok po kroku.
W moim przypadku wybieram plik ISO gdyż chcę dokonać instalacji z płyty

Rozpocznie się proces pobierania, który w zależności od szybkości naszego łącza internetowego będzie trwał on od kilkunastu minut do kilku godzin. Jeżeli wszystko przebiegnie poprawnie powinniśmy na ekranie ujrzeć okienko podobne do tego poniżej.

Tworzenie nośnika Windows 10. Instrukcja krok po kroku.

Tak przygotowany obraz możemy wypalić na płycie DVD na przykład za pomocą darmowego programu CDBurnerXP. Proces instalacji Windowsa 10 z tak przygotowanej płyty DVD bądź pendriva opiszę krok po kroku w kolejnym poradniku.

Podziel się wiedzą z innymi

odpowiedź na "Windows 10 – tworzenie nośnika instalacyjnego."

  1. A co zrobić jeśli nie pojawia mi się „krok 2”? Nie mam możliwości utworzenia nośnika dla innego komputera, od razu pobiera system. Co zrobić?

    Odpowiedz

Komentarz do postu